Blizzard kończy z grami strategicznymi. Pracownicy zakładają własne studio

0 komentarzy

Nadszedł ostateczny koniec pewnej ery w branży gier wideo. Blizzard żegna się z tytułami strategicznymi, a weterani studia zakładają własny zespół.

Blizzard stawiał pierwsze kroki w branży jako producent wybitnie dobrych gier RTS. Studio odpowiada za tak znamienite marki jak StarCraft i Warcraft, które miały ogromny wpływ na cały gatunek.

Niestety, era świetności strategii minęła. StarCraft 2 powoli odchodzi w niepamięć, a Warcraft 3: Reforged okazało się ogromnym niewypałem. Studio zdaje sobie sprawę z tego, że gry strategiczne nie przynoszą już tak dużo zysku, jak miało to miejsce kiedyś. Efektem tego jest rezygnacja z dalszego inwestowania w RTS’y.

Co ciekawe, pracownicy studia pracujący wcześniej nad strategiami nie pozostają obojętni. Kilkoro z nich zdecydowało się odejść z firmy. Połączyli siły z weteranami Blizzard i założyli nowy zespół – Frost Giant Studios.

O sprawie wypowiedział się znany dziennikarz gamingowy, Jason Schreier.

Co ciekawe, Schreier zdradził, że niektórzy pracownicy studia próbowali nakłonić zarząd do stworzenia nowej gry strategicznej. Niestety, bez skutku. Szef firmy jest zdania, że gatunek nie przynosi już odpowiednio wysokich zysków.

Aktualnie zespół Frost Giant składa się z dziewięciu bardzo doświadczonych osób. W studiu pracują twórcy StarCraft 2 i WarCraft 3, a także osoby związane z e-sportem. Kto wie, może to właśnie oni przywrócą strategiom dawną świetność.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się