Forza Motorsport ma poważny błąd? Gracze tracą cały postęp

Forza Motorsport 8 ruszyły zapisy do beta testów
Newsy PC Xbox Series Xbox Series S

Sporo osób grających w Forza Motorsport zaczęło narzekać na pewien irytujący błąd. Ten miał pojawiać się w czasie edytowania niektórych ustawień auta. Powodował natomiast utratę zapisanego postępu w czasie gry. Zanotowano całkiem sporo przykładów wystąpienia buga, dlatego nie ma mowy o przypadku.

Jak czytamy na oficjalnym forum gry, Forza Motorsport ma problem z przetwarzaniem zmian wprowadzanych pomiędzy wyścigami. Oznacza to, że chcąc zmienić jakieś ustawienia auta po jednej serii i przed kolejną, możliwe będzie całkowite zawieszenie gry. Niektóre osoby pisały tam, że wówczas jedyną metodą jest zastosowanie kombinacji Alt + F4. Choć brzmi to poważnie, to i tak nie jest jedyny problem w nowej grze wyścigowej.

Zobacz: Porównanie nowej Forzy i Gran Turismo

Innym kłopotem jest bezsprzecznie ten, że mimo zapisywania postępu kariery przez gracza, sam tytuł nic sobie z tego nie robi. Postęp jest kasowany bądź gubiony, a najpewniej sama gra wcale go nie zapisuje lub usuwa na skutek błędu. Nietrudno się domyślić rozgoryczenia niektórych graczy, którzy zdołali odnotować duży progres w trybie dla pojedynczego gracza.

Co na to wszystko społeczność graczy? Ta jest niezwykle podzielona. Z jednej strony mamy poszkodowanych, którzy grali przedpremierowo. Nie dziwi ich złość oraz irytacja. Z drugiej siedzą ci, którzy dziękują swoim “beta-testerom”. Faktycznie, osoby mające dostęp do przedpremierowej wersji gry mogły poczuć się nieco oszukane, skoro tytuł został zaopatrzony w aż tak duże problemy.

Dodajmy do tego jeszcze brak optymalizacji i mamy kolejny pecetowy koszmar. Niedawno pisaliśmy o tym, że nowa Forza praktycznie nie działa na PC. Pewna ekipa (Wccftech) postanowiła zbadać grę na komputerze niewątpliwie potężnym — z RTX4090 i AMD Ryzen 7 7800X3D. Wyniki były zaskakująco słabe. Chociaż gra się odpalała, to jednak od takiej specyfikacji oczekiwano lepszej wydajności.

Oficjalna premiera Forza Motorsport już dziś, czyli 10 października 2023 roku na PC i Xbox Series X|S.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie