Porównanie Forza Motorsport i Gran Turismo 7. Która gra wygląda lepiej?

Forza Motorsport zaoferuje pełny ray tracing w wyścigach
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Która gra jest lepsza, ubiegłoroczne Gran Turismo 7, czy najnowsza Forza Motorsport? To sprawa oczywista – nie mamy żadnej dobrej odpowiedzi. Wiemy natomiast, jak prezentują się obie gry na ciekawym porównaniu. Sprawdźcie, czy materiał wideo odpowie na pytanie zadawane przez fanów wirtualnych wyścigów.

W sieci nie brakuje zestawień grafiki w Forza Motorsport na konsolach Xbox Series X i S. Znaleźć można też porównania z poprzednią odsłoną. A co powiecie na pojedynek gigantów z dwóch konkurujących ze sobą obozów? Chodzi oczywiście o serię Gran Turismo, a konkretniej 7. część uznanej marki z PlayStation. Chociaż gra wyszła na początku 2022 roku, to nadal jest to najnowsza i pewnie najlepsza wyścigowa na PlayStation 5. Jak wypada w starciu z najnowszą Forzą? Sprawdźmy to:

Na początek warto przyznać, że obie gry prezentują się świetnie. W przypadku tytułu z konsoli Xbox jak i PS5 mamy do czynienia z grafiką najwyższej próby, do czego deweloperzy obydwu serii zdążyli nas przyzwyczaić. Czy jednak widzicie pewne szczegóły przemawiające na korzyść którejkolwiek ze stron?

Z łatwością da się rozróżnić tytuły ze względu na prezentowany styl graficzny. Seria Gran Turismo zawsze charakteryzowała się niebywałą sterylnością, co widać na nagraniu. Nie wszystkim takie coś pasuje, choć sprawia, że tekstury są ostre niczym żyletki, a auta świecą się jak najlepiej eksponowane modele w salonach. Z tego też powodu sam wybrałbym mimo wszystko Forzę.

Grafika w hitowej produkcji z konsol Xbox i PC jest bardziej plastyczna, mocno rozwija skrzydła podczas nocnych wyścigów w czasie ulewy. Choć nie da się jednoznacznie wskazać jej jako ładniejszej, to taki styl zdecydowanie przypadnie do gustu wielu graczom. Ostatecznie mamy jednak do czynienia z dwoma przepięknymi tytułami.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie