Kupiliście Forza Horizon 4 i 5 za 3 zł przez błąd cenowy? Microsoft jednak nie chce, byście oszczędzali

Kupiliście Forza Horizon 4 i 5 za 3 zł? No to macie teraz problem
Newsy PC

Microsoft najwyraźniej nie chce, abyśmy oszczędzali na ich grach. Forza Horizon 5 i 4 można było ostatnia kupić za 3 zł, ale niestety nic to nie dało.

Przed paroma dniami można było kupić pakiet Forza Horizon 5 + Forza Horizon 4 za dosłowne grosze. Otóż w szwedzkim MS Store pojawił się błąd cenowy, na skutek którego paczka gier kosztowała nieco ponad 3 zł. Brzmi jak marzenie? No niby tak, ale spora część graczy rzuciła się na te produkcje. I nie ma się co dziwić, bo obydwie części są wyjątkowo dobrymi grami, a raczej mało kto pogardziłby takimi pozycjami za bezcen.

Forza Horizon 5 i 4 za bezcen, ale jednak nie

Wszystko super, gdyby nie to, że po paru dniach od pricebug’a okazało się, że… Microsoft nie zamierza honorować transakcji. W internecie zaczęło pojawiać się coraz więcej głosów rozżalonych klientów, którzy twierdzą, że 3,25 zł zostało im oddane, a gry zniknęły z ich bibliotek w apce Xbox. To o tyle zaskakujące, że w całej mojej karierze “nosacza” z taką sytuacją spotkałem się bodajże tylko raz. Sam pamiętam jak przed laty w Ubistore dało się kupić Watch_Dogs i Assassin’s Creed IV po 40 złotych i to jeszcze przed premierą. I tak, Ubisoft respektował umowę, a to tylko jeden przykład.

Nie ma się jednak co dziwić Microsoftowi, bo sytuacja nie należy do najwygodniejszych. W zasadzie to wszystko może i przeszłoby bez echa, gdyby nie multum “biznesmenów” korzystających z pricebug’a za bardzo. Otóż na Allegro i innych serwisach aukcyjnych dało się znaleźć wspomnianą paczkę Forzy po niższej cenie niż normalnie. Klucze pochodziły najpewniej właśnie ze wspomnianego błędu cenowego. Teraz nie tylko gracze liczący na sesję w Forza Horizon są zaskoczeni. Nie wyobrażam sobie problemów, jakie teraz będą mieli internetowi handlarze, gdy ich klienci ogarną, że gry zniknęły im z kont. No cóż, pozostaje liczyć na inną tanią okazję, aby nabyć świetne gry wyścigowe po taniości.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie