O tym ważnym szczególe w wymaganiach Forza Motorsport 7 nie wspomniano…

Gra będzie ogromna.

Dwa dni temu poznaliśmy minimalne oraz rekomendowane wymagania sprzętowe dla Forza Motorsport 7, co stanowiło w zasadzie podwójne zaskoczenie. Po pierwsze, poznaliśmy je naprawdę szybko – do premiery wyścigów są jeszcze niecałe cztery miesiące. Po drugie – okazały się one naprawdę przystępne. Wszystko przypominamy poniżej.

W ujawnionych wymaganiach zabrakło jednej istotnej rzeczy – nie dowiemy się z nich, ile miejsca na dysku twardym zajmie Forza Motorsport 7.

Jak donosi serwis MS Power User, powinniśmy szykować naprawdę sporo przestrzeni na twardzielu i dotyczy to zarówno PC, jaki i Xbox One. Forza Motorsport 7 ma bowiem pożreć aż 100 GB miejsca i to w wersji premierowej. Strach pomyśleć, ile gra może zająć po kolejnych aktualizacjach oraz z dodatkami.

Tym samym nadchodząca odsłona staje się największą grą w serii i jednocześnie jedną z większych, jakie zobaczymy na Xbox One. Portal vg247 podaje, że Gears of War 4 z wszystkimi aktualizacjami waży obecnie blisko 120 GB, a Halo 5 około 100 GB, lecz po miesiącach aktualizacji.

Ciekawe, do jakiego wyniku dobije Forza 7.

Forza Motorsport 7 – wymagania sprzętowe

Microsoft przedstawił oficjalne wymagania sprzętowe Forza Motorsport 7 w wersji na PC. Okazuje się, że aby zagrać na ustawieniach rekomendowanych wystarczy karta graficzna na poziomie GeForce 670 lub 1050 Ti. Do tego potrzebne będzie 8 GB RAM.

Poniżej przedstawiamy wymagania minimalne jak i rekomendowane. Zdaje się, że gra będzie dobrze zoptymalizowana pod wersję na komputery.

Minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny: Windows 10
Procesor: Intel i5-750 2,67 GHz
Karta graficzna: Nvidia GT 740, GTX 650 lub AMD R7 250X
RAM: 8 GB

Wymagania rekomendowane:

System operacyjny: Windows 10
Procesor: Intel i5 4460 3,2GHz
Karta graficzna: Nvidia GTX 670, GTX 1050 Ti
VRAM: 4 GB
RAM: 8 GB

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.