Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Forza Horizon 4 – nowości. Tryb zombie, pory roku, własny dom i więcej

Playground Games publikuje nowy zwiastun Forza Horizon 4, który skupia się na nowościach, jakie zobaczymy w nadchodzącej odsłonie serii.

Forza Horizon 4 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku i każdy nowy materiał dotyczący wyścigów przyjmujemy z otwartymi ramionami. Studio Playground Games serwowało nam ostatnio sporo materiałów wideo, które skupiały się na porach roku, trybach i rozgrywce sieciowej. Teraz postanowiono opublikować jeden materiał zbierający wszystkie najważniejsze nowości w Forza Horizon 4. Zapraszamy do oglądania!

Forza Horizon 4 – domy, survival, wyzwania i pory roku

Najciekawszą zmianą w serii będą oczywiście pory roku, które będą się zmieniać co 7 dni u wszystkich graczy w tym samym czasie. Jeśli zmiana przypada na moment, w którym akurat gramy, zobaczymy stosowną animację, podczas której na serwery załadowane zostaną pliki zmieniające krajobraz.

Pory roku przekładają się oczywiście nie tylko na krajobraz, lecz również na trasy oraz zachowanie się samochodów na nawierzchni. Przykładowo, w zimie jeziora zamarzają, a to z kolei wpływa na trasy dostępne w grze. Tory są prowadzone wówczas np. poprzez zamarznięte zbiorniki wodne.

Inną nowością w Forza Horizon 4 są domy, które będziemy mogli kupić w świecie gry. Nasze posiadłości będziemy mogli oglądać nie tylko z zewnątrz, lecz również zajrzeć do ich wnętrz. Będą też specjalne wyzwania (np. wyścigi z poduszkowcem), tryb survival (twórcy nazywają go trybem zombie), rozgrywki online z serwerami, na których znajdzie się do 72 osób oraz zabawa offline.

Samochody będziemy mogli ulepszać punktami umiejętności i co ciekawe, każde auto będzie posiadać własne drzewko rozwoju.

Forza Horizon 4 – data premiery, informacje

Miejscem akcji dla Forza Horizon 4 będzie Wielka Brytania, którą odwiedzimy na konsolach Xbox One oraz komputerach PC z systemem Windows 10. Kiedy? Data premiery wyścigów została ustalona na 2 października 2018 roku.

Lista pojazdów z nowej odsłony Forza Horizon będzie zawierała 450 samochodów od 100 w pełni licencjonowanych producentów. Gra wrzuca nas do otwartego świata, w którym doświadczymy nie tylko zmiennych pór dnia oraz warunków pogodowych. Będą również zmienne pory roku! Wpłynie to na wszystkich graczy jednocześnie, którzy będą się znajdować na serwerach gry.

Deweloperzy zaznaczają, że Forza Horizon 4 zaoferuje rozgrywkę w płynności 60 klatek animacji na sekundę. Posiadacze konsol Xbox One X oraz komputerów PC skorzystają z rozdzielczości 4K oraz trybu HDR.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%