Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Forza Horizon 4 ze świetną nowością, której brakowało w trzeciej odsłonie wyścigów

Macie inwencję twórczą i lubicie wykorzystywać ją w grach wideo? Forza Horizon 4 pozwoli Wam pobawić się w kreatorze tras.

Forza Horizon 4 będzie zawierała kreator tras, w którym zaprojektujemy własne trasy wyścigowe na mapie otwartego świata gry. Będzie również możliwość dzielenia się swoją twórczością ze społecznością i oczywiście pobieranie tras udostępnionych przez innych graczy – czytamy na łamach serwisu PCGamesN.

To naprawdę świetna wiadomość, choć jeszcze nie wiadomo, ile wolności taki kreator tras zaoferuje jeśli chodzi o umieszczanie punktów kontrolnych. Czy wszystkie będą musiały być na drogach lub szlakach, czy też może umieścimy je dowolnie, np. na pastwisku pełnym owieczek?

7 premier nowego tygodnia. Od mrocznych produkcji po tworzenie drużyny e-sportowej!

Warto jeszcze wspomnieć, że kreator tras w Forza Horizon 4 da nam prawdopodobnie możliwość ustawienia warunków pogodowych oraz pory roku, jakie będą występować w tworzonych wyścigach. W normalnej grze pory roku mają się zmieniać co tydzień, a tutaj deweloperzy ponoć zaoferują nam pełną dowolność.

Taka nowość w Forza Horizon 4 na pewno ucieszy osoby, które były zawiedzione tworzeniem wyścigów w Forza Horizon 3, gdzie w zasadzie projektowanie odcinków ograniczało się do zabawy paroma parametrami.

Forza Horizon 4 – data premiery, informacje

Miejscem akcji dla Forza Horizon 4 będzie Wielka Brytania, którą odwiedzimy na konsolach Xbox One oraz komputerach PC z systemem Windows 10. Kiedy? Data premiery wyścigów została ustalona na 2 października 2018 roku, zatem pozostały niecałe cztery miesiące do odpalenia silników.

Lista pojazdów z nowej odsłony Forza Horizon będzie zawierała 450 samochodów od 100 w pełni licencjonowanych producentów. Gra wrzuca nas do otwartego świata, w którym doświadczymy nie tylko zmiennych pór dnia oraz warunków pogodowych. Będą również zmienne pory roku! Wpłynie to na wszystkich graczy jednocześnie, którzy będą się znajdować na serwerach gry.

Deweloperzy zaznaczają, że Forza Horizon 4 zaoferuje rozgrywkę w płynności 60 klatek animacji na sekundę. Posiadacze konsol Xbox One X oraz komputerów PC skorzystają z rozdzielczości 4K oraz trybu HDR.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%