Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Fortnite – policyjne radiowozy zniknęły z gry. Powodem zamieszki w USA

Gracze zauważyli, że po ostatniej aktualizacji Fortnite: Battle Royale w grze na próżno szukać radiowozów policyjnych. Twórcy usunęli je po cichu, nie ujawniając oficjalnie motywów decyzji.

Wozy policyjne, które do tej pory wpisywały się w krajobraz battle royale od Epików, wraz z ostatnim update’em zostały wyrzucone z produkcji. Epic Games jeszcze nie odniosło się do decyzji, ale pozostaje się domyślać, że ma to związek z ostatnimi wydarzeniami w USA.

Jako pierwszy sprawę opisał Wall Street Journal. Anonimowa osoba rzekomo powiązana z twórcami wypowiedziała się na łamach dziennika, twierdząc, że taki ruch dewelopera nie jest żadnym komentarzem politycznym, a jedynie przejawem wrażliwości w odniesieniu do problemu, z którym wielu odbiorców gry musi się mierzyć.

Warto też dorzucić, że twórcy Fortnite’a już od pewnego czasu zapowiadali, że będą banować graczy za wygłaszanie politycznych poglądów w ich battle royale.

Śmierć czarnoskórego Amerykanina George’a Floyda z rąk białego policjanta, która miała miejsce 25 maja, odbiła się szerokim echem na całym świecie, dotykając wielu branż. Autorzy gier zdecydowali się reagować na sytuację – pisaliśmy m.in. o opóźnieniu wydarzenia Night City Wire organizowanego przez CD Projekt RED czy o przesunięciu pokazu gier na PS5 przez Sony. Także niektórzy twórcy indyków ostatnio usuwali swoje gry ze Steama, bo platforma nie przyłączyła się do protestów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się