W Final Fantasy XVI zagrają tylko dorośli. “Nie znaczy to, że chcieliśmy zrobić grę brutalniejszą czy wulgarniejszą”

Final Fantasy jako FPS w stylu Call of Duty faktycznie może powstać
Newsy PS5

Rozwiązał się worek z wiadomościami na temat nadchodzącego Final Fantasy XVI. Wszystko wskazuje na to, że gra będzie głównie dla dorosłych.

Po State of Play i podaniu przybliżonego terminu premiery tytułu od Square Enix stale pojawiają się nowe wieści o grze. Dziś możemy dowiedzieć się, dla jakiej grupy wiekowej najprawdopodobniej przeznaczona będzie zapowiedziana produkcja. Podczas gdy w Final Fantasy XV i poprzednie odsłony mogły grać osoby od 13 lat, nowy tytuł jest dla dorosłych. Opowiedział o tym producent gry Naoki Yoshida w rozmowie z portalem GameSpot:

“To jest ogólny trend, nie tylko w przypadku Final Fantasy, że oceny coraz bardziej restrykcyjnie podchodzą do tego, co można, a czego nie można pokazać. Wierzę zresztą, że są bardzo ważne, aby młodszym graczom zapewnić ochronę przed nieodpowiednimi materiałami.

Z drugiej strony, gdy próbujesz opowiedzieć historię z trudnymi motywami dla dorosłych, oceny mogą stać się pewną przeszkodą. Przez ocenę zaczynasz zmieniać rzeczy, które chciałeś zawrzeć w grze. Chciałeś coś pokazać, ale ponieważ masz konkretną ocenę, musisz zrezygnować. Kończy się to tym, że całe doświadczenie wydaje się bardziej tandetne. Tak więc tym razem, aby upewnić się, że możemy opowiedzieć naszą historię w sposób, w jaki chcieliśmy, zdecydowaliśmy się na kategorię wiekową dla dorosłych w większości regionów, w których gra zostanie wydana. Nie znaczy to, że chcieliśmy zrobić grę brutalniejszą czy wulgarniejszą, ale czuliśmy, że musimy zbadać te dojrzalsze motywy.”

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach europejskich, stosuje się system PEGI. Jak na razie nie wiadomo jednak, którą dokładnie ocenę otrzyma Final Fantasy XVI. W grę wchodzą tu PEGI 18 lub 16 – dla nieco dojrzalszej młodzieży.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie