Final Fantasy XIV: Dawntrail opóźnione. Wszystko przez… DLC do Elden Rin

Final Fantasy XIV: Dawntrail
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Jaki związek ma premiera dodatku Final Fantasy XIV: Dawntrail i nadchodzącego DLC do gry Elden Ring? Okazuje się, że całkiem spory. Reżyser tego pierwszego, Naoki Yoshida wyznał, że rozszerzenie do gry od From Software “pokrzyżowało im plany”. W związku z tym gracze otrzymają nieco więcej czasu, zanim rozpoczną zabawę z Dawntrail.

Naoki Yoshida opóźnia dodatek do Final Fantasy XIV

Poznaliśmy datę premiery nadchodzącego dodatku do Final Fantasy XIV. Rozszerzenie “Dawntrail” pojawi się na rynku już 28 czerwca 2024 roku o godzinie 10:00 czasu polskiego. To właśnie wtedy rozpocznie się tzw. wczesny dostęp, natomiast właściwa i globalna premiera zaplanowana została na 2 lipca 2024 roku. Produkcja będzie dostępna zarówno na pecetach, jak i konsolach PS4, PS5 oraz Xbox.

Co ciekawe, podczas zapowiedzi reżyser gry, Naoki Yoshida dość żartobliwie wyjawił pewien sekret. Okazało się, że do tej pory planowano uruchomienie wczesnego dostępu kilka dni wcześniej. Jak przyznał Yoshida, plany pokrzyżowało im From Software wraz z rozszerzeniem do Elden Ring o podtytule “Shadow of the Erdtree”. Jak powiedział reżyser, dają nam dodatkowy tydzień, aby nacieszyć się DLC do konkurencyjnej produkcji.

Choć przekazano to w formie humorystycznej, to niewątpliwie wydawca brał pod uwagę premierę szalenie wyczekiwanego rozszerzenia. Część graczy z pewnością musiałoby wybrać, w którą grę zagra najpierw. Przesunięcie wydaje się być w takiej sytuacji jak najbardziej zrozumiałym ruchem ze strony Square Enix. Co ważne, sposób jego ogłoszenia okazał się być strzałem w dziesiątkę, bo komunikat gracze odebrali bardzo pozytywnie:

Więcej o grze Final Fantasy XIV możecie dowiedzieć się tutaj.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Bc–2kHCB9k

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie