Final Fantasy XV – różnica w grafice na PS4 i XOne

Final Fantasy XV – różnica w grafice na PS4 i XOne
Filmiki z gier Newsy PS4 Wideo XOne

Niższa rozdzielczość to nie wszystko.

W sieci ukazał się interesujący materiał, na którym widać porównanie graficzne nadchodzącego Final Fantasy XV w wersji na PlayStation 4 i Xboksie One. Twórcy już nieraz zaznaczali, że w przypadku konsoli Sony, gra będzie działać w rozdzielczości pomiędzy 900 a 1080p (zmiana dynamiczna), na sprzęcie Microsoftu 765-900p (również zmiana dynamiczna). Obie konsole mają uruchomić grę z prędkością około 30 klatek na sekundę.

Dzisiejszy filmik pokazuje jednak, że pomiędzy wersjami widać nie tylko różnice w rozdzielczości, ale i detalach. W przypadku Xboksa One jest jakby ich nieco mniej. Co ciekawe, na początku materiału możecie też zobaczyć fragment z gry, który został pokazany 16 sierpnia, drugi z kolei 28 sierpnia. Wyraźnie widać, że producent inaczej skadrował scenę. Pierwszy fragment prezentuje się trochę lepiej, zwłaszcza że było pokazane większe zbliżenie na postać dziewczyny.

Prawie godzina rozgrywki z Final Fantasy XV

Square Enix pokazało dzisiaj naprawdę obszerny materiał wideo prezentujący rozgrywkę w Final Fantasy XV. Możecie na nim zobaczyć trochę walki, rozmów z postaciami, eksplorację świata i kilka innych interesujących elementów gry.

Nie da się ukryć, że jest tutaj co oglądać. To naprawdę potężny materiał, który prezentuje sporo różnych aspektów produkcji. Niestety na finałową wersję gry przyjdzie nam poczekać nieco dłużej niż wcześniej zapowiadano.

Premiera Final Fantasy XV opóźniona

Square Enix potwierdziło przesunięcie daty premiery najnowszej części Final Fantasy na 29 listopada tego roku. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o tym, że wydawca będzie chciał zmienić datę wydania gry. Dla przypomnienia dodamy, że Final fantasy XV jest szykowane na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Jaki jest powód przesunięcia daty premiery? Producent potrzebuje więcej czasu na dopracowanie produkcji. Nie znamy konkretów, co do tego, jakie elementy wymagają poprawy. Square Enix zaznacza jednak, że zdecydowało się zmienić datę premiery Final Fantasy XV, ponieważ chce uniknąć wydawania dużego patcha w dniu wydania. Wydawca zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma dostęp do internetu i chce zaoferować pełny i dopracowany produkt w momencie debiutu.

Chcemy, aby Final Fantasy XV było na perfekcyjnym poziomie – takim na jaki zasługują nasi fani. Prosimy o zrozumienie – przekazuje w specjalnym komunikacje szef projektu Tabata.

DLC do Final Fantasy XV „nie zostało wycięte z gry”

Ogłoszenie Przepustki Sezonowej oraz 6 DLC wzbudziło w graczach pytanie, czy przypadkiem Square Enix nie wycięło po prostu kilku fragmentów z podstawowej wersji Final Fantasy XV i próbuje taką zawartość sprzedać oddzielnie. Otóż twórcy zapewniają, że nie ma takiej możliwości. Dodatki to całkiem oddzielna sprawa, a Final Fantasy XV w podstawowej wersji to pełna gra.

Niestety nie możemy wam pokazać, jak wyglądają DLC. Prawda jest taka, że zostaną one zaprojektowane i rozwinięte dopiero wtedy, kiedy ostateczna wersja Final fantasy XV będzie w waszych rękach. DLC do Final Fantasy XV nie ma treści, które zostały wycięte z głównego produktu. To bardzo ważne, aby każdy z was wiedział, że kupując FF XV dostaje pełną grę – zapewnia producent na łamach Gematsu.

To zapewne dobra wiadomość dla graczy. Swoją drogą, ciekawe co dokładnie zaoferują dodatki w ramach Przepustki Sezonowej. Wstępny zarys już znamy.

Zwartość dodatków do Final Fantasy XV

Square Enix podało pełną listę dodatków, które będą zawarte w przepustce sezonowej do Final Fantasy XV. Gracze znajdą trzy nowe epizody, które powinny rozszerzyć główny motyw fabularny oraz trzy dodatki. Poniżej pełna lista:

  • „Booster Pack” (DLC #1)
  • „Episode Gladiolus” (DLC #2)
  • „Holiday Pack” (DLC #3)
  • „Episode Ignis” (DLC #4)
  • „Episode Prompto” (DLC #5)
  • „Expansion Pack” (DLC #6)

Spodziewamy się, że paczki będą zawierać nowe kostiumy, być może dodatkowe misje, nowe przedmioty, czy inne pomniejsze elementy. Najciekawsze jest jednak to, co kryje się pod epizodami. Tego jeszcze jednak producent nie wyjawia.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie