Final Fantasy XV na PS4 przed i po premierze. Porównanie grafiki

Final Fantasy XV na PS4 przed i po premierze. Porównanie grafiki
Filmiki z gier Newsy PS4 XOne

Zdarza się, że deweloperzy karmią nas niesamowitą grafiką pokazywaną na materiałach przedpremierowych, a później przychodzi rozczarowanie, ponieważ końcowy produkt wygląda gorzej niż to przedstawiano.

Na szczęście, w przypadku wydanego w zeszłym tygodniu na konsolach PlayStation 4 i Xbox One tytułu Final Fantasy XV jest inaczej. Finalna wersja nie dość, że nie zubożała, to jeszcze wyładniała w porównaniu do dema pokazanego na targach Gamescom.

Jeśli chcecie zobaczyć, w jakim stopniu dopieszczono oprawę graficzną wersji gry na PS4, pozostaje jedynie załączyć poniższy filmik, za który odpowiada YouTube’r posługujący się nickiem Cycu1.

Recenzje Final Fantasy XV wskazują, czy warto zagrać

Recenzje Final Fantasy XV rozsypały się po sieci, gdzie można znaleźć kilkadziesiąt opinii na temat długo oczekiwanego tytułu. Gra zadebiutowała na konsolach PlayStation 4 i Xbox One 29 listopada i jeśli nadal się wahacie czy warto… Odpowiedź jest jedna: Ruszajcie na zakupy!

Średnia z 37 ocen zebranych przez serwis Metacritic to wysokie 84/100 i choć nie wszyscy recenzenci rozpływali się nad każdym elementem Final Fantasy XV, docenili produkcję za całokształt.

Wśród zalet tytułu wymieniono przede wszystkim wspaniały i olśniewający świat, system walki oraz potwory, które staną na naszej drodze. Otoczka gry nadrabia jej braki, którymi według części recenzentów są nieco płytka historia, liniowe scenariusze misji oraz rozczarowujące charaktery.

Recenzje Final Fantasy XV – wybrane oceny:

  • CGMagazine – 100/100
  • Time – 90/100
  • Destructoid – 90/100
  • Polygon – 90/100
  • PlayStation LifeStyle – 85/100
  • IGN – 82/100
  • USgamer – 80/100
  • VideoGamer – 80/100
  • GameSpot – 80/100
  • IGN Italia – 79/100

Główne cechy gry:

– Wejdź w środek dynamicznej walki – wybierz swój wachlarz broni i korzystaj z unikalnych zdolności pomocniczych każdej z postaci w ekscytującym systemie bitewnym opartym na czasie rzeczywistym, który jest zarówno przyjazny dla graczy, jak i oferuje mnogość opcji do wyboru. Teleportuj się po polu bitwy wykonując taktyczne ataki, specjalne ruchy i przywołuj coraz potężniejsze zaklęcia wraz z awansem twojej drużyny.

– Wyrusz w podróż bez ograniczeń – siądź za kierownicą i wybierz się na przejażdżkę z przyjaciółmi po bezdrożach lub zwiedzaj świat na piechotę, by podziwiać piękno krajobrazu pełnego dzikich zwierząt, niebezpiecznych jaskiń i pełnych przygód miast, które tętnią życiem.

– Doświadcz nierozerwalnych więzi – grając jako Noctis poczujesz, jak w trakcie przygody zacieśniają się więzi pomiędzy tobą i twoimi przyjaciółmi. Odzyskanie ojczyzny wymaga siły i odwagi, ale przede wszystkim wspólnoty. W trakcie walki wykonuj kooperacyjne ciosy i rozkoszuj się przyjemnością pracy zespołowej w wykonaniu Noctisa i jego przyjaciół.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie