Final Fantasy VII Rebirth jedną z najważniejszych gier tego roku. Mamy wielki hit

Final Fantasy VII Rebirth jest wybitną grą | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

W sieci pojawiły się już oceny Final Fantasy VII Rebirth, czyli nowej gry osadzonej w kultowym uniwersum. Powiedzieć, że jest dobrze, to jak nie powiedzieć nic!

Kolejne już Final Fantasy było oczekiwane od lat. Nadal nie wiemy, czy gra faktycznie trafi na PC, choć opcja ta raczej nie została wykluczona. Twórcy teraz na pewno wiedzą, że premiera na PS5 spotkała się z wybitnie entuzjastycznym odbiorem.

Final Fantasy VII Rebirth wielkim hitem tego roku

Mamy dopiero (a może jednak „już”?) końcówkę lutego, a właśnie dostaliśmy kolejny hicior od Square Enix. Fani Final Fantasy na pewno czekali na nową cześć od dawna i ostrzyli sobie na nią zęby. Jak się okazuje – słusznie, bo dostaną w zamian potencjalnie nawet jedną z największych i najlepszych gier ostatnich lat. Tak przynajmniej wynika z niezwykle entuzjastycznych opinii krytyków w sieci.

Final Fantasy VII Rebirth & Final Fantasy VII Remake Integrade – kup teraz na PlayStation 5

Tytuł zebrał w serwisie Metacritic średnią 93/100, a na OpenCritic mamy taki sam wynik. Tytuł poleca 100% recenzentów! Znaczy, że jest nie tyle dobrze, ile wybitnie. W opiniach krytycy nie szczędzą pochwał, wymieniając niemal każdy elementy gry jako co najmniej świetny. Scenariusz i historia stoją na najwyższym możliwym poziomie, a fani cyklu przeżyją jedną z najlepszych przygód, jakich kiedykolwiek mogli doświadczyć.

Do tego we wzorowej oprawie. Tytuł podobno bardzo chętnie korzysta z pełni mocy PS5, oferując świetną grafikę i przepiękny, bogaty świat do eksploracji. Sporo zachwytów jest też nad systemem walki – znacząco poprawionym, ulepszonym i oferującym nowe pole do zabawy. Final Fantasy VII Rebirth ma łączyć mechaniki RPG i gier akcji w udanym miksie, w którym każda walka ma sprawiać satysfakcję.

Najnowsza gra z uniwersum Final Fantasy zadebiutuje na sklepowych półkach już 29 lutego 2024 roku. Na ten moment oficjalnie wiemy tylko o wersji na PS5, choć niewykluczone, że prędzej czy później premiery doczekają się również posiadacze PC. Demo gry na PS5 dostępne jest za darmo!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie