Film Minecraft z nową gwiazdą w obsadzie. Z projektem łączony Jason Momoa

film Minecraft ma się skupić na Smoku Endu
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Wygląda na to, że film Minecraft zyskał dużą gwiazdę w obsadzie. Plotki głoszą, że w produkcji wystąpi Jason Momoa.

Taką informację – potwierdzoną przez własne źródła – podał portal The Hollywood Reporter. Według serwisu aktor wcielający się m.in. w Aquamana jest na ostatnim etapie negocjacji z Warner Bros. Portal podaje również, że reżyserem tytułu zostanie Jared Hess (Napoleon Wybuchowiec). Producentami będą Mary Parent (Diuna) i Roy Lee (To – Rozdział 2). Wśród producentów wykonawczych pojawią się Jon Berg, Cale Boyter oraz Jon Spaihts. Ze strony studia Mojang film nadzorują Lydia Winters i Vu Bui jako producenci; pośmiertnie ma zostać uhonorowana również Jill Messick, która pracowała nad tytułem do 2018 roku.

Projekt ma opowiedzieć o losach młodej dziewczyny, która wraz z przyjaciółmi będzie musiała uratować świat Minecrafta. Na drodze postaci stanie znany fanom gry Smok Endu. Nie wiadomo jak na razie, jak będzie wyglądać produkcja; zaangażowanie Jasona Momoy sugeruje jednak, że na ekranach zobaczymy nie tylko charakterystyczne bloki, ale także prawdziwych aktorów.

Film Minecraft jest w produkcji od 2014 roku. Warner Bros. ustaliło pierwotnie datę premiery na 4 marca 2022; projekt jednak przełożono, nie podając nawet przybliżonego nowego terminu. Z produkcją łączono już wiele dużych nazwisk; w 2016 ujawniono m.in., że w jedną z głównych ról wcieli się Steve Carell. Nie wiadomo obecnie, czy Jason Momoa ma go zastąpić, czy też studio zmieniło koncepcję filmu – wszelkie szczegóły z nim związane trzymane są w sekrecie. Wiadomo natomiast z całą pewnością, że zmiany nastąpiły na stanowisku reżysera. Do tej pory w projekt mieli się zaangażować m.in. Rob McElhenney i Shawn Levy. Jared Hess jest zatem kolejną propozycją – liczymy na to, że to rzeczywiście on zajmie się nadzorowaniem całości.

Nie wiadomo jak na razie, kiedy film Minecraft mógłby ujrzeć światło dzienne.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie