Apple TV+ zapowiada serial o kolonizacji Hawajów. W projekt zaangażował się Jason Momoa

Jason Momoa w serialu Frontier
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Jason Momoa zaangażował się w prace nad serialem o kolonizacji Hawajów. Chief of War powstaje na potrzeby platformy Apple TV+.

Momoa nie tylko wcieli się w głównego bohatera, ale jest również współscenarzystą i współproducentem tytułu. Nad całością pracuje również Thomas Pa’a Sibbett (Braven). Showrunnerem został natomiast Doug Jung (Mindhunter, Banshee).

Serial opowie historię kolonizacji Hawajów z perspektywy rdzennych mieszkańców archipelagu. Z tego względu w projekt zaangażował się właśnie Jason Momoa; aktor urodził się w Honolulu i jest swoistym ambasadorem regionu, stale podkreślając, jak ważna jest kultura Hawajów. Współtworząc niniejszy serial, będzie mógł zatem ukazać prawdziwą historię hawajskiej ludności, a przy okazji rozwinie skrzydła na płaszczyźnie zawodowej; aktor na swoim koncie ma zaledwie jeden scenariusz, do filmu Droga do Palomy. Nigdy natomiast nie pracował w charakterze scenarzysty nad produkcją telewizyjną.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy Chief of War zadebiutuje na platformie Apple TV+.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie