Film Gran Turismo do obejrzenia na streamingu. Warto obejrzeć

Film Gran Turismo - gdzie oglądać? | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi

Gdzie oglądać film Gran Turismo? Kinowa adaptacja nie tyle gry od PlayStation, ile prawdziwej historii, dostępna jest już w streamingu.

Gran Turismo mógł mocno zaskoczyć widzów. Ba, z pewnością zaskoczył mnie, a ja nie należę nawet do grona fanów gry wideo. Warto jednak pamiętać, że to dość uniwersalna historia o drodze do sukcesu i spełnianiu marzeń.

Film Gran Turismo – gdzie obejrzeć?

W ofercie HBO Max pojawił się właśnie film Gran Turismo. Oznacza to, że polscy subskrybenci streamingowego giganta również mogą go już oglądać. Jest to jedna z najświeższych nowości przygotowanych z myślą o lutowej ofercie platformy. HBO cały czas się rozwija i oferuje widzom kolejne warte uwagi produkcje. Pamiętajcie jednak, że wkrótce streaming ten przestanie funkcjonować w ten sam sposób, co dotychczas. Niebawem i do Polski zawita platforma Max.

Zanim jednak to nastąpi, widzowie cały czas mogą oglądać nowości. Gran Turismo zasługuje wyróżnienie nie tylko dlatego, że to ciekawe podejście do adaptacji. Ciekawe, bo w zasadzie to żadna adaptacja gry, a biografia Janna Mardenborough, zawodowego kierowcy rajdowego, który zaczynał swoją przygodę z tym sportem właśnie dzięki Gran Turismo. Przed laty Sony i Nissan organizowały specjalny konkurs dla graczy. Najlepsi mieli szansę na zostanie prawdziwymi kierowcami w ramach programu GT Academy.

“Gdyby nie klasycznie dramatyczny przebieg całej fabuły i nieco mało odważne nawiązywanie do stylistyki gier (ot, parę fragmentów w paru rajdach), faktycznie Sony zasłużyłoby na owacje na stojąco. Tak to możemy po prostu cieszyć się wyjątkowo dobrze zrealizowanym filmem i w aprobacie kiwać głową lub delikatnie klaskać, po cichu powtarzając niczym zaklęcie: Oby tak dalej, Sony” – przeczytacie w naszej recenzji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie