Reżyser filmu Ghost of Tsushima składa wielką obietnicę. Natchnął go serial The Last of Us

Ghost of Tsushima - wymagania PC i szczegóły | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Reżyser Chad Stahelski jest pod wielkim wrażeniem serialu The Last of Us. Jednocześnie film Ghost of Tsushima ma być równie wierny materiałowi źródłowemu.

Film Ghost of Tsushima cały czas powstaje, a za przeniesienie gry wideo na pole filmów pełnometrażowych odpowiada Chad Stahelski. Ten, co warto zaznaczyć, jest ekspertem w dziedzinie filmów akcji. To w końcu dzięki niemu dostaliśmy Johna Wicka, czyli jedną z najbardziej już chyba kultowych roli Keanu Reevesa. Stahelski pracuje nie tylko nad Ghost of Tsushima, ale również nad filmem Rainbow Six. W niedawnym wywiadzie dla Post Credit Podcast (za ComicBook) poruszył temat oczekiwanego filmu opartego na grze Sony.

Film Ghost of Tsushima tak wierny źródle jak serial The Last of Us

W rozmowie reżyser poruszył temat serialu The Last of Us, który niby się zakończył, ale wciąż jest o nim niebywale głośno. Twórca filmu jest pod wielkim wrażeniem tego, co ekipa HBO zrobiła z materiałem źródłowym. Uważa to za koronny przykład dobrego filmu opartego na grze. Jednocześnie, jego zdaniem, trzeba zachować odpowiednią wierność temu, na czym opiera się obraz.

Mam nadzieję, że The Last of Us rzuca dalsze światło na nadchodzące adaptacje gier wideo. Rainbow Six, Ghost of Tsushima, nad którymi pracuję. Oba są fantastycznymi projektami, które naprawdę mam nadzieję, że dojdą do skutku. Ale Ghost… ma niesamowitą historię. To anty-samurajski film o samurajach. Ma świetną tematykę. Mamy duży nacisk na to i duże zainteresowanie, ponieważ Last of Us popycha nas do tego, że tak, przekleństwo gry wideo dla języka filmu jest w pewnym sensie zniesione. To może zostać dobrze zrobione. Trzeba tylko miłości i uwagi.

– wyjaśnia Chad Stahelski

Na ten moment nie wiemy, kiedy film mógłby się ukazać, ani kiedy rozpocząć się mogą zdjęcia. Wciąż czekamy na więcej informacji. Tym bardziej że w przygotowaniu jest sporo innych filmów i seriali opartych na grach wideo. Niedawno Amazon wyraził uznanie wobec serialu The Last of Us, twierdząc, że sukces HBO sprowokował ich do poświęcenia większej uwagi serialowi God of War.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie