Abby zauważona w finale The Last of Us. Ostatni odcinek naszpikowany nawiązaniami i sugestiami

Serial The Last of Us - fani uważają, że widzieli Abby w finale serialu
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Wygląda na to, że w finale serialu The Last of Us mogła pojawić się Abby. Co więcej, gracze nie mogą uwierzyć w detale, które tak mocno wpłyną na kolejną część opowieści.

Co bardziej uważni fani dostrzegli kolejne bardzo ciekawe szczegóły w ostatnim odcinku serialu The Last of Us. Okazuje się, że mogła pojawić się w nim kluczowa postać dla kolejnych sezonów (bo może ich być kilka, a nie tylko jeden). Do tego pojawiły się w gościnnej roli dwie aktorki głosowe z gry, a także bardzo ważna scena, która zadecyduje na dalszym losie bohaterów.

Poniżej znajdziecie jednak spoilery dotyczące The Last of Us Part II, więc jeżeli nie graliście i/lub nie chcecie sobie “psuć” zabawy – nie polecam czytać. W przeciwnym razie serdecznie zapraszam.

Serial The Last of Us z kolejnymi nawiązaniami

Jeden z widzów wrzucił na Reddita krótki filmik w słabej jakości, jednak jeżeli chcecie zobaczyć to w lepszym wydaniu – polecam powrócić do finałowego odcinka serialu. W momencie, gdy Joel w szale przebija się przez szpital po Ellie, na chwilę pojawia się Abby. Tak przynajmniej sądzą internauci, ale nie sposób nie odnieść wrażenia, że to właśnie kluczowa postać z kontynuacji. Zobaczcie zresztą sami na wideo poniżej.

Warkocz? Jest. Młoda dziewczyna? Także. Lokacja i sytuacja też się zgadzają. Istnieje spora szansa, że nie zobaczyliśmy twarzy bohaterki dlatego, że nikt nie został jeszcze obsadzony w jej roli. Mimo wszystko teoria bardzo sprawnie łączy się z tym, co poznaliśmy za sprawą drugiej części gier. Tam dowiadujemy się, że Abby jest córką chirurga zabitego przez Joela. Dziewczyna chce przede wszystkim zemścić się na nim za zabicie jej ojca. Scena jest i tak dość brutalna, ale fani gier nie są w stanie uwierzyć, że dosłownie parusekundowa scena będzie stanowić podwaliny pod całą fabułę w przyszłości.

Nie mogę uwierzyć, że 10-sekundowa scena, w której Joel zabija przypadkowego lekarza, jest wstępem do czegoś, co zrujnuje mi życie #TheLastOfUs

– piszą niektórzy na Twitterze

Kolejnymi nawiązaniami do gier są dwie aktorki pojawiające się w serialu. W roli matki Ellie zobaczymy Ashley Johnson, która podkłada dziewczynce głos w grach. W scenie z chirurgami i Ellie na stole operacyjnym znajdziemy też Laurę Bailey w roli asystentki chriurga, czyli “grową” Abby. Oczywiście ponownie pojawia się postać Marlene, którą zarówno w serialu, jak i grach gra ta sama aktorka.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie