Trwają prace nad filmem Ghost of Tsushima. Projekt ma już scenarzystę

Film Ghost of Tsushima ma być bardzo wierny grze - obiecuje reżyser
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Film Ghost of Tsushima nadal jest we wczesnej fazie produkcji, lecz jesteśmy już chyba o krok bliżej. Tytuł zyskał nowego scenarzystę.

Jak podaje portal Deadline, filmowa adaptacja uwielbianej gry ma już nowego członka w ekipie. Scenarzystą produkcji został Takashi Doscher, odpowiedzialny dotychczas za takie filmy jak Tylko oraz Still. Tym samym Doscher dołącza do twórców zgromadzonych wokół Chada Stahelskiego, czyli reżysera adaptacji.

Film Ghost of Tsushima nadal jest na bardzo wczesnym etapie prac. Jak na razie nie wiadomo nic na temat potencjalnej obsady; jak można się domyślić, nie ma również scenariusza. Chad Stahelski wyraźnie nie spieszy się z tytułem, co ma jednak swoje uzasadnienie. Reżyser – pomny losów innych adaptacji gier – dokłada najwyższych starań, aby dostarczyć widzom rzetelnie zrobiony film. To choćby z tego względu nawet etapowi preprodukcji należy poświęcić w tym przypadku nieco więcej czasu.

Stahelski ściśle współpracuje ponadto z twórcami samej gry. Całość projektu nadzoruje Peter Kang ze studia Sucker Punch. Ekipa odpowiedzialna za grę pracuje także na planie w charakterze producentów wykonawczych. Takie działanie również ma zapewnić jak najwierniejszą adaptację – czyli taką, która szczególnie spodoba się wielbicielom losów Jina Sakaia.

Samego tytułu nie trzeba chyba fanom przedstawiać. Gra opowiada o XIII-wiecznym samuraju, który próbuje obronić swoją ojczyznę, a zarazem pomścić śmierć bliskich mu osób. Tytuł zebrał doskonałe recenzje, uważany jest wręcz za jedno z arcydzieł wśród współczesnych gier video. Miejmy więc nadzieję, że adaptacja Chada Stahelskiego przełamie klątwę, jaka wyraźnie ciąży na filmowych wersjach produkcji konsolowych.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie