Film Ghost of Tsushima coraz bliżej. “Najbardziej anty-samurajski film o samurajach na świecie”

Ghost of Tsushima 2
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Film Ghost of Tsushima jest coraz bliżej , jak twierdzi jego reżyser, Chad Stahelski. Będę szczery – nie wiem, co to dokładnie oznacza.

PlayStation jak na razie nie podało żadnych konkretów na temat filmu, a wszystkie zapewniania i obietnice słyszymy przede wszystkim od jego reżysera, Chada Stahelskiego. Filmowy twórca niedawno obiecał nam godną ekranizację w stylu serialu The Last of Us. Teraz, w rozmowie z ComicBookMovie przyznał, że prace wciąż suną do przodu. Ekipa ma do dyspozycji wyjątkową markę, którą mają traktować z należytym szacunkiem.

Sztuczka nie polega na tym, czy mamy świetny materiał, wiemy, że mamy świetny materiał. Chodzi o to, jak sprawić, by był namacalny na każdej platformie. Wiesz, jak zrobić z tego świetny dwu-, dwuipółgodzinny film? Sprawić, by był satysfakcjonujący i pozostawić go otwartym na dalszą ekspansję. To jest prawdziwe wyzwanie. Jak wziąć tak wiele wspaniałości i sprowadzić je do poziomu, który da się oglądać.

– zaznaczył reżyser filmu Ghost of Tsushima

Film Ghost of Tsushima coraz bliżej

Stahelski podkreśla, że film znajduje się na etapie “intensywnych prac”, ale nie do końca wiemy, co to oznacza. Dodajmy, że zdjęcia jeszcze nie ruszyły i wciąż mówimy o pre-produkcji. Czy scenariusz udało się ukończyć? Nie ma niestety sensu zgadywać, o jakim etapie pre-produkcji mówimy ani kiedy możemy spodziewać się osiągnięcia kolejnego kamienia milowego.

To coś, nad czym intensywnie pracujemy. Uwielbiam tę markę. Fabuła gry o Jinie Sakai i to, że jest to, jak powiedziałbym, “najbardziej anty-samurajski film samurajski “, ze względu na fabułę, tematykę i podróż, przez którą przechodzi Jin Sakai.

– wyjaśnił Stahelski

Wszystko to brzmi jednak bardzo pozytywnie i pozostaje jedynie mieć nadzieję, że utalentowany reżyser (odpowiadający przecież za choćby serię z Johnem Wickiem) doprowadzi do tego, że dostaniemy współczesną wersję klasycznej historii o samurajach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie