Powstaje film Death Stranding. W projekt zaangażowany Hideo Kojima i twórcy znanego horroru

Death Stranding
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Film Death Stranding to fakt, a za jego produkcję odpowiada studio Hammerstone. Choć szczegóły nie są znane, wiemy, że pojawią się nowe postacie.

Death Stranding to jedna z najgłośniejszych gier wideo ostatnich lat, która ma doczekać się pełnoprawnej kontynuacji. Jakby tego było mało – powstaje również film na jej podstawie, choć szczegóły na ten moment nie są znane. Twórcy obiecują jednak nowy standard ekranizacji gier wideo. Projekt ma cechować “artystyczna wolność”.

Film Death Stranding powstaje

DS to kolejna uznana marka w portfolio uwielbianego projektanta gier wideo. Jak podaje Variety, doczekać ma się ona adaptacji w formie aktorskiego filmu kinowego. Będzie to pierwsza ekranizacja w historii Kojima Prodcutions, a projekt w całości sfinansować ma Hammerstone Studios. Firma odpowiada m.in. za dość głośny i popularny horror Barbarzyńcy. Jednocześnie w przygotowaniu znajduje się również m.in. Kung Fury: The Movie i Sympathy for the Devil.

Na ten moment nie wiadomo, kto napisze scenariusz i wyreżyseruje film. Nie zdziwiłbym się, gdyby w tym pierwszym przypadku był to nawet sam Kojima, odpowiadający przecież za doceniony scenariusz do gry. Designer od lat młodości dążył do zostania reżyserem filmowym, choć wątpię, aby powierzyli mu ten projekt. Funkcję producenta wykonawczego ma pełnić Allan Ungar.

Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni możliwością współpracy z genialnym i ikonicznym Hideo Kojimą przy jego pierwszej adaptacji filmowej. W przeciwieństwie do innych wielkobudżetowych adaptacji gier wideo, ta będzie czymś znacznie bardziej kameralnym i przyziemnym. Naszym celem jest zdefiniowanie na nowo, czym może być adaptacja gry wideo, gdy ma się kreatywną i artystyczną wolność. Ten film będzie autentyczną produkcją “Hideo Kojimy”.

– mówi Alex Lebovici z Hammerstone

Na więcej szczegółów musimy zaczekać, ale zapowiada się naprawdę ciekawie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie