Pierwszy zwiastun filmu Borderlands jest… niezły. Fanom się jednak nie podoba

Film Borderlands na zwiastunie. Jest... nieźle? | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

W sieci wylądował pierwszy zwiastun filmu Borderlands. Obraz w reżyserii Eliego Rotha trafi do kin jeszcze w 2024 roku. Jak wrażenia?

Jeżeli coś powstaje w bólach przez wiele lat, to możemy spodziewać się, że efekt końcowy nie zachwyci. W teorii, bo czasami są wyjątki od tej reguły. Mimo wszystko podobnie jest z filmem Borderlands, który męczony był przez Lionsgate od lat. Teraz finalnie zadebiutuje w kinach, a fani już teraz wydali wyrok.

Film Borderlands – tu obejrzysz zwiastun

Borderlands to jedna z najbardziej zwariowanych i pozytywnie zakręconych serii gier w historii. Hybryda FPS-a i RPG-a od Gearbox Software dziś uznawana jest za tytuł kultowy, dość mocno zaznaczający się w historii komputerowej rozrywki. Nic dziwnego, bo to nie tylko naprawdę ciekawe i świeże uniwersum, ale również sporo mechanik łączących ze sobą wiele gatunków. Nie zapominajmy o tym, że znajdziemy tam również gigantyczne pokłady humoru scenarzystów. I niby to wszystko widać na zwiastunie, ale… no, sam nie wiem.

Technicznie wygląda naprawdę nieźle. Pandora wygląda jak Pandora z gry, niektóre postacie (szczególnie przeciwnicy i potwory) to praktycznie kopia modeli od Gearbox Software, co oznacza, że twórcy mocno postarali się o zachowanie szczegółów. Choć w grach nigdy humor nie był szczególnie wyszukany, na zwiastunie wydaje się wręcz wymuszony i – przede wszystkim – absolutnie nieśmieszny. Dziwne, gdy promuje się film nie najzabawniejszymi scenami, do czego już chyba zdążyliśmy się przyzwyczaić. Obawiam się więc, że w trakcie całego seansu nie będzie jakoś szczególnie “śmieszniej”.

Z kolei paczka głównych bohaterów dla wielu widzów jawią się jako wydmuszki bez duszy i to w kuriozalnych i dziwacznych strojach, z wątpliwą jakością charakteryzacji. W komentarzach na YouTubie dominują raczej negatywne opinie. Niektórzy piszą jednoznacznie: “wygląda jak Strażnicy Galaktyki, których mamy w domu”, nawiązując do popularnego mema. W końcu na ten moment trailer zdobył prawie 30 tys. łapek w górę, ale za to aż 35 tys. łapek w dół (dzięki, wtyczko!).

Czas pokaże, jaki będzie tego efekt. Film Borderlands zmierza do kin w tym roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie