Czy film Borderlands będzie zgodny z grami? Aktorka odpowiada

grafika z gry Borderlands, na podstawie której powstanie film
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Janina Gavankar, czyli jedna z gwiazd nadchodzącego Borderlands, opowiedziała o tym, czy film będzie zgodny z grami.

Prace nad produkcją trwają już od jakiegoś czasu, jednak poza obsadą oraz bardzo ogólnym opisem fabuły nadal niewiele wiadomo na ten temat. Janina Gavankar, która w tytule wcieli się w nową postać, porucznik Knoxx, poruszyła temat zgodności nadchodzącego filmu z serią gier; ta kwestia z reguły mocno porusza fanów. Wygląda jednak na to, że w tym przypadku nie mamy o co się martwić:

“Gra jest bardzo bliska scenografom i kierownictwu artystycznemu. Nie uwierzycie, ile uczucia i uwagi wkładają w szczegóły. Przyszłam tu z podejściem: <<Lepiej zróbcie to dobrze, bo ja wam nie wierzę>>, a oni to zrobili. Naprawdę. Nawet nasze kostiumy, wszystko jest tak, jak powinno być. Włożyli w to mnóstwo uczucia.”

– powiedziała Gavankar w podcaście portalu Collider.

Reżyserem produkcji jest Eli Roth, wraz z Craig Mazinem współtworzył również scenariusz. Film będzie jedynie osadzony w uniwersum znanym z Borderlands, nie ma natomiast przedstawiać żadnej historii znanej fanom serii. Główną bohaterką jest tu Lilith (Cate Blanchett), która powraca na swoją rodzinną planetę, aby pomóc odnaleźć zaginioną córkę przyjaciela. Podczas akcji napotka wiele postaci występujących w grach, m.in. Tiny Tinę (Ariana Greenblatt), Mad Moxxi (Gina Gershon), Claptrapa (Jack Black), Tannis (Jamie Lee Curtis) czy Rolanda (Kevin Hart).

Premierę Borderlands zaplanowano wstępnie na 2022 rok, nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy dokładnie ukaże się film.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie