Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

FIFA 21 z kontrowersyjną reklamą – gracze są wściekli

FIFA 21 doczekała się reklamy namawiającej do korzystania z mikropłatności. Obiekt kontrowersji pojawił się w gazecie dla najmłodszych.

Seria FIFA to istotnie prawdziwy fenomen naszych czasów. Piłkarskie symulatory cieszą się gigantycznym zainteresowaniem wśród fanów wirtualnej rozgrywki.

Tym razem o grze zrobiło się głośno przez dość natarczywy sposób promocji. W jednym z brytyjskich magazynów dla dzieci pojawiła się reklama, która otwarcie namawia do kupowania wirtualnych punktów za prawdziwe pieniądze.

EA Sports słynie z dość agresywnego namawiania do zakupu paczek z piłkarzami za prawdziwe pieniądze. O ile tego typu taktyka ma prawo bytu w przypadku starszych graczy, to nakłaniania dzieci do hazardu narusza pewną granicę moralności.

Użytkownicy forum Reddit ostrzegają, że sprawa trafi do brytyjskich władz, które zajmą się reklamą. W rezultacie powinniśmy spodziewać się ograniczenia nadmiernego promowania mikrotransakcji przez firmę.

Świat gier wideo jest pełen historii związanych z uzależnieniem od otwierania wirtualnych paczek, co dodatkowo podsyciło złość graczy. Choć wielu z nich zapowiada bojkot gry, to nie sądzę, aby odbił się on znacząco na jej sprzedaży.

FIFA 21 zadebiutuje na rynku już 6 października. Wszystkie najważniejsze informacje o grze i nowości w serii znajdziecie w tym artykule.

Źródło: Reddit

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się