Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

FIFA 19 z elementami Fortnite. EA Sports chce, lecz może mieć problemy

Deweloperzy odpowiedzialni za FIFA 19 zawsze dążą do jak najwierniejszego odwzorowania prawdziwych zmagań na wirtualnym boisku. Lecz co w sytuacji, kiedy prawdziwi piłkarze wykonują cieszynki z innej gry, w tym przypadku Fortnite?

Fortnite jest wszędzie, nie tylko w grach wideo. Emotki z Fortnite przeniosły się również do świata sportu – od profesjonalnych zmagań w UFC do boisk NBA. Ostatnio Fortnite pojawiło się podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej, gdzie piłkarze zaczęli obnosić się z grą wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Co zrobił Antoine Griezmann po strzeleniu bramki z rzutu karnego w finałowym meczu przeciwko Chorwacji? Jak to co – odstawił taniec „loser dance” znany właśnie z Fortnite (poniżej filmik ze wspomnianym tańcem, lecz z innego meczu).

FIFA 19 – cieszynki z Fortnite. EA Sports chce realizmu

Powstaje oczywiście pytanie, czy w FIFA 19 również zobaczymy cieszynki z Fortnite? W końcu gry z serii FIFA starają się odzwierciedlać sytuację na boisku, a sposób, w jaki piłkarze okazują radość po strzeleniu bramki, są ważną częścią wizerunku tego sportu.

Portal Okay, Cool zapytał o całą sprawę Matta Priora, dyrektora kreatywnego FIFA 19. Ten odpowiada, że EA Sports chce, aby gra była tak autentyczna, jak to tylko możliwe, a to oznacza, że ​​studio chciałoby dodać cieszynki Fortnite.

Jeżeli widzicie coś w prawdziwym świecie, my chcielibyśmy to przenieść do gry – zaznacza deweloper. Niestety, w przypadku cieszynek Fortnite sprawa jest trudna. – Z cieszynkami mogą być problemy licencyjne, ale zawsze próbujemy jak najwierniej odtwarzać realny świat piłki nożnej – dodaje.

Nie wiadomo zatem, jak ostatecznie skończy się sprawa cieszynek w FIFA 19. Czy zobaczymy dokładne odwzorowanie emotek z Fortnite, czy tylko coś zbliżonego, by nie łamać licencji Epic Games? Czas pokaże.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%