Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

FIFA 17 pod ostrzałem Rosji. „Gra promuje nietradycyjne orientacje seksualne”. Zablokują grę?

Posłowie twierdzą, że trzeba coś z tym zrobić i już mają pomysł.

Twórcy gry FIFA 17 postanowili wesprzeć brytyjską inicjatywę Premier League – Rainbow laces, która polegała na tym, że na prawdziwych boiskach zawodnicy zakładali tęczowe sznurowadła na znak przeciwstawienia się dyskryminacji.

W FIFA 17 wprowadzono natomiast tęczowe stroje dla naszych piłkarzy, co nie spodobało się grupie rosyjskich parlamentarzystów. Posłowie rosyjskiej dumy zamierzają sprawdzić, czy FIFA 17 nie narusza ustawy o zakazie propagandy nietradycyjnych orientacji seksualnych. Wszystko na wniosek Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej z deklaracją wsparcia posłów Jednej Rosji.

Posłowie zamierzają zwrócić się do Electronic Arts, by wydawca zmienił oznaczenie wiekowe gry na terytorium Rosji lub wprowadził zmiany w grze, czyli zapewne wyrzucił z FIFA 17 tęczowe koszulki. Przypominamy, że takie stroje pojawiły się do wykorzystania w popularnym trybie Ultimate Team.

Wątpliwe, by Elektronicy poddali się naciskom, zatem nie wiadomo, czy sprawa nie zakończy się ostatecznie próbą zablokowania sprzedaży FIFA 17 na terytorium Rosji.

FIFA 17
FIFA 17
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się