Farming Simulator 22 przyciągnął tłumy. Gra zalicza rekord przy premierze

Farming Simulator 22 - krowa - PG
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Farming Simulator 22 zadebiutował zaledwie tydzień temu, a już można mówić o ogromnym sukcesie. W Giants Software pewnie otwierają szampana, ponieważ gra trafiła do rekordowo sporej liczby graczy.

A pisząc nieco bardziej konkretnie, w pierwsze 7 dni FS22 rozeszło się w ponad 1,5 mln egzemplarzy na całym świecie. W skład tego sukcesu wliczono wydania na PC, PS4, PS5 i konsole Xbox. Sprawę skomentował sam dyrektor generalny Giants Software w rozmowie z GamesIndustry.

Jestem bardzo dumny z zespołu i dobrze prosperującego środowiska, w którym się rozwija. Możliwość skutecznego budowania międzynarodowych struktur w celu przeniesienia już tak ogromnej serii jak Farming Simulator do samodzielnie wydawanej marki z nowymi impulsami nie jest czymś oczywistym. Świetna współpraca z naszymi partnerami zapewniła fantastyczną premierę.

– powiedział dyrektor generalny Giants Software, Christian Ammann

Co ciekawe, w ostatni weekend Farming Simulator 22 pokonało w boju Battlefield 2042 na platformie Steam. Przez pewien czas w najnowszy symulator farmy grało znacznie więcej graczy niż w najnowszą produkcję studia DICE. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie