Far Cry ma dostać spin-off uwielbianego spin-offa na podstawie serialu Netfliksa

Far Cry dostanie spin-off na bazie serialu Netflix | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Tak, też się głowiłem nad własnym tytułem, ale to najlepszy sposób na to, jak opisać potencjalną nową grę z serii Far Cry. Ale czy to nadal ta sama seria?

Rzekoma gra ma technicznie być spin-offem spin-offa i to na podstawie serialu animowanego od Netfliksa. Ja wiem, że to może trochę ciężkie do przyswojenia, ale zacznijmy od początku, czyli od roku 2013, gdy na rynek trafił Far Cry: Blood Dragon. Ten szalony, „ejtisowy”, przepełniony testosteronem, akcją i tandetnymi one-linerami spin-off cyklu był tym, czego fani potrzebowali. Krótką, ale treściwą i porąbaną grą akcji osadzoną w takim uniwersum, że z serią Far Cry teoretycznie nie powinno się kojarzyć w ogóle.

Far Cry dostanie spin-off spin-offa na bazie spin-offowego serialu

Tytuł cieszy się uwielbieniem wśród fanów po dziś dzień, a w międzyczasie dostał nawet serial od Netfliksa. No, nie do końca dostał serial, bo serial ten też stanowi spin-off historii opowiedzianej w grze. Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix to solidna animacja osadzona w cyberpunkowym uniwersum Blood Dragon. I teraz ma dostać grę. Znaczy, ten serial. Nie, że Blood Dragon. Oj, weźcie…

Plotki w tej sprawie pojawiły się m.in. na GameRant, który donosi o nowej kategorii wiekowej PEGI nadanej Captain Laserhawk Niji Warrior. Patrząc na nazwę łatwo zgadnąć, że ma to być gra oparta na serialu, lecz zastanawiają dwie rzeczy. Po pierwsze – kategoria wiekowa to 12+, czyli całkiem mało jak na serię Far Cry. Po drugie – w grze pojawić się mają mikropłatności i jakaś forma rozgrywki po sieci. Sugeruje to, że być może mówimy o znacznie mniejszym tytule. Nie do końca może okazać się FPS-em w stylu Far Cry: Blood Dragon.

Na razie więcej informacji, potwierdzeń ani zaprzeczeń nie ma. Ubisoft może niebawem zapowiedzieć grę oficjalnie, o ile w ogóle plotki okażą się prawdziwe. Mowa jednak o PEGI, które po nadaniu ratingu wiekowego stanowi raczej bezpośredni dowód, że taki tytuł jest blisko premiery. Warto zaznaczyć, że Ubisoft ma także pracować nad Far Cry 7 i samodzielnym tytułem multiplayer.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie