Far Cry 5 dobrze zoptymalizowane na PC? Zobaczcie sami
Też nie możecie doczekać się jutrzejszej premiery Far Cry 5? Znacie wymagania sprzętowe gry, a mimo to zastanawiacie się, jak tytuł będzie zachowywał się w praktyce i czy nie będziecie zmuszeni grać na możliwie niskich ustawieniach graficznych? Serwis DSO Gaming ma dla Was świetną informację: Far Cry 5 ma być świetnie zoptymalizowaną produkcją, w którą da się płynnie zagrać na pecetach.
Far Cry 5 na PC – płynnie i bez przycięć
Redakcja DSO Gaming bawi się już przy Far Cry 5 i ujawnia, jak tytuł chodzi na komputerach PC. W artykule przyznano, że najnowsza część serii Far Cry działa na pececie ekstremalnie dobrze. Sam tytuł zaopatrzono w sporą ilość ustawień graficznych do dostosowania, a przy każdym z nich dostaniemy dodatkowo (jak to często bywa w grach od Ubi) opis, za co dana opcja odpowiada i jak wpłynie na płynność gry. Co więcej, w produkcję wbudowano wewnętrzny benchmark.
Optymalizacja Far Cry 5
Do testów redakcja DSO Gaming użyła następującej konfiguracji:
- procesor – Intel i7 4930K (podkręcony do 4.2Ghz)
- pamięć RAM – 8 GB
- procesor graficzny – NVIDIA GTX980 Ti wraz z ostatnią wersją sterowników GeForce
- system – Windows 10 64-bit
Powyższy zestaw pozwolił na uzyskanie minimalnej ilości 72fps, przy średniej wynoszącej 85fps. A wszystko to na ustawieniach graficznych ultra przy rozdzielczości 1080p. Aby nie być gołosłownym, portal prezentuje wideo z przeprowadzonego testu.
Far Cry 5 – lepiej niż w Far Cry: Primal
Podczas premiery Far Cry: Primal w 2016 roku, redakcja DSO Gaming jako jedna z pierwszych donosiła o problemach z płynnością gry, występujących w przypadku procesorów jednowątkowych. Tym razem, póki co takich kłopotów nie odnotowano, choć jak przyznaje redakcja, aby być w 100% pewnym, należy przeprowadzić jeszcze kilka testów. Na tę chwilę jednak – zdaniem DSO Gaming – wszystko wygląda obiecująco.
Far Cry 5 na silniku Dunia
Najnowszy Far Cry używa silnika Dunia. W przeciwieństwie do AnvilNextEngine, z którego korzysta chociażby Assassin’s Creed: Origins, Dunia wydaje się doskonale rozdzielać prace pomiędzy rdzenie i wątki procesora – nie wykorzystuje żadnego w 100 procentach. Podobnie Far Cry 5 chwalony jest za brak stutteringu, występujący często w Far Cry 4. Bez różnicy, czy zainstalujemy nowy tytuł na SSD, czy też na HDD, o stutteringu nie ma co mówić. Jak więc widać, mimo zastosowania zabezpieczenia Denuvo, nowa gra radzi sobie bardzo dobrze na platformie, jaką jest pecet. Całe szczęście, nic bowiem nie rujnuje nastroju tak, jak słaba optymalizacja gry, na którą czekaliśmy z wypiekami na twarzy.
Wymagania sprzętowe dla Far Cry 5
Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi nowej produkcji Ubisoftu (bo czekacie na przykład aż gra stanieje, bądź planujecie upgrade komputera), post z opisem czego potrzebuje pecet, by przyjemnie spędzić czas z Far Cry 5, znajdziecie tutaj.