Ubisoft precyzuje ważne szczegóły na temat Far Cry 5

O bonusach oraz kooperacji w kampanii fabularnej.

Mamy za sobą dużą prezentację Far Cry 5, znamy datę premiery, platformy docelowe, był również trailer oraz kilka filmików. Deweloper precyzuje tymczasem dwa szczegóły, z których pierwszy może Was nieco zasmucić, lecz drugi na pewno ucieszy, jeśli zamierzacie zagrać na PS4.

Ubisoft zaznacza na łamach serwisu Polygon, że kooperacja dla dwóch osób w trybie kampanii fabularnej Far Cry 5 będzie możliwa jedynie online. Oznacza to tyle, że nie usiądziemy ze znajomym na kanapie i nie przejdziemy misji kooperacyjnych lokalnie. Szkoda, że deweloperzy coraz rzadziej raczą nas taką formą zabawy…

Dowiedzieliśmy się również, że bonusowa zawartość do Far Cry 5 będzie darmowa dla posiadaczy PlayStation 4 i dostępna w dniu premiery gry również dla osób z PC i Xbox One, które jednak będą musiały za nią zapłacić wydając Uplay Units.

Co do przepustki sezonowej Far Cry 5, Ubisoft na razie nie dzieli się szczegółami, które mamy poznać w późniejszym terminie. A szkoda, ponieważ sporo osób czeka z zamówieniem przedpremierowym do czasu, aż dowie się, za co konkretnie płaci.

400 zł i zbędne dodatki? Sami oceńcie zawartość najbogatszej edycji Far Cry 5

Ubisoft odpalił oczywiście pre-ordery na Far Cry 5 i ujawnił na razie, że będzie wersja podstawowa gry oraz dwie dodatkowe edycje specjalne. Nie zabraknie też przepustki sezonowej. Ale po kolei…

Niezależnie od tego, czy zamówicie przedpremierowo najtańszą, czy najdroższą wersję gry, dostaniecie specjalny bonus (wszystkie ceny poniżej na podstawie sklepu Ubisoftu).

Bonus za pre-order Far Cry 5

Przygotuj się na Upadek zyskując wcześniejszy dostęp do:

  • Pakiet Dnia Sądu daje dostęp do nowego wyposażenia, w tym pistoletu 1911 Dnia Sądu, furgonetki Dnia Sądu i stroju Dnia Sądu.
  • Pakiet Chaosu daje dostęp do nowego wyposażenia, w tym: pełny pakiet materiałów eksploatacyjnych takich jak 4x wzmocnienie szybkości, 4x wzmocnienie wściekłości, 4x koktajl Mołotowa and 4x przynęty na zwierzęta.
Far Cry 5 – bonus za pre-order.

Podstawowa wersja Far Cry 5

Na początek podstawowe wydanie gry, czyli po prostu dostajemy Far Cry 5 i kropka. Cena? W przypadku PC zapłacimy w sklepie Ubisoftu równowartość 60 euro (około 250 zł). Za wersje konsolowe producent liczy sobie po 70 euro (około 290 zł).

Far Cry 5 Deluxe Edition

Tutaj pakiecik prezentuje się następująco:

Far Cry 5 – Edycja Deluxe

Zawartość fizyczna
– Gra Far Cry 5 ze specjalną grafiką na opakowaniu

Zawartość cyfrowa
– Cyfrowy pakiet Deluxe, który zawiera wcześniejszy dostęp do niektórych sprzętów, pojazdów, broni i materiałów eksploatacyjnych;
– PAKIET ŁOWCY WYBOROWEGO daje graczowi dostęp do Łuku Bloczkowego, ATV i Stroju Łowcy Wyborowego;
– PAKIET ASA PRZESTWORZY daje graczowi dostęp do pistoletu 1911, helikoptera i stroju Asa Przestworzy;
– PAKIET WYBUCHOWY: pełny pakiet materiałów eksploatacyjnych takich jak: 4x dynamit, 4x C4, 4x granaty i 4x miny zbliżeniowe;
– PAKIET CHAOSU: pełny pakiet materiałów eksploatacyjnych takich jak: 4x wzmocnienie szybkości, 4x wzmocnienie wściekłości, 4x koktajl Mołotowa and 4x przynęty na zwierzęta;
– karabin szturmowy AR-C i pistolet 44 magnum z unikatowymi skórkami.

Cena: PC/PS4/Xbox One – w każdym przypadku równowartość 70 euro (około 290 zł).

Far Cry 5 Gold Edition

W najdroższej z ujawnionych dotychczas edycji Far Cry 5 znajdziemy wszystko, co zawiera wydanie Deluxe oraz dodatkowo przepustkę sezonową, która zapewni nam dostęp do dodatkowych historii, misji i sprzętu.

Cena: PC – równowartość 90 euro (około 370 zł). PS4/Xbox One – równowartość 100 euro (około 410 zł).

Far Cry 5 – Edycja Gold

Najdroższe wydanie Gold można nabyć w wersji konsolowej również poniżej 400 zł, lecz czy Waszym zdaniem zawartość jest adekwatna do tego, ile liczy sobie za wszystko producent? Czekamy na Wasze opinie!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.