Opóźnienie premier Far Cry 5 i The Crew 2! Niespodziewana informacja od Ubisoftu

To oznacza bardziej dopracowane gry.

Nic tak nie frustruje graczy, jak stado bugów na premierę oczekiwanej gry. Patrząc z tego punktu widzenia, można się nawet ucieszyć, że Far Cry 5 i The Crew 2 zaliczają obsuwę, choć oczywiście szkoda, że musimy poczekać jeszcze dłużej. Ile konkretnie i dlaczego?

Data premiery Far Cry 5 była wcześniej ustalona na 27 lutego 2018 roku, a według obecnego scenariusza, tytuł zadebiutuje na rynku miesiąc później, czyli 27 marca 2018 roku. Opóźnienie nie jest zatem zbyt bolesne. Gorzej z The Crew 2. Pierwotnie Ubisoft planował wydać wyścigi 16 marca przyszłego roku, a obecnie wydawca mówi o okresie pomiędzy kwietniem a wrześniem 2018 roku. Konkretnej daty nie podano.

W przypadku Far Cry 5 dodatkowy czas pozwoli zespołowi w Ubisoft Montreal na ulepszenia, które zapewnią graczom najlepsze doświadczenia i będą zgodnie z pierwotną wizją zespołu – tłumaczy Ubisoft i ujawnia przy okazji, że jutro (8 grudnia) o godzinie 19:00 czasu polskiego zobaczymy nowy gameplay z Far Cry 5.

Jeśli chodzi o The Crew 2, dodatkowe miesiące będą wykorzystana na przeprowadzanie kolejnych testów, zbieranie informacji zwrotnych od graczy i kontynuowanie pracy nad dostarczaniem ambitnych, otwartych wyścigów, spełniających oczekiwania zespołu i graczy.

Dodatkowo, jak dowiedział się serwis GameSpot, przesunięta została premiera nieogłoszonej jeszcze gry Ubisoftu, która pojawi się na rynku w 2019 lub 2020 roku fiskalnym firmy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.