Far Cry 4 – znamy rozdzielczość i płynność na PlayStation 4. Co z wersją na Xboksa One?

Ubisoft zapewnia, że obie edycje gry wyglądają identycznie…

Dyrektor kreatywny Alex Hutchinson ujawnił na Twitterze, że Far Cry 4 w wersji na PS4 odpalimy w rozdzielczości 1080p oraz płynności 30 klatek na sekundę. Na pytanie jednego z graczy: Dlaczego nie dostaniemy 60 fps?, przedstawiciel Ubisoftu odpisał konkretnie: Wiąże się to z uproszczoną grafiką, mniejszą liczbą postaci bądź zdarzeń na ekranie lub innego rodzaju poświęceniami.


A co z wersją Far Cry 4 na konkurencyjnego Xboksa One? W przypadku konsoli Microsoftu Hutchinson nie ujawnił ani rozdzielczości, ani płynności. Stwierdził tylko, że również w tym przypadku gra wygląda wspaniale, a wszystkie szczegóły techniczne zostaną zdradzone niebawem.

Na pytanie, jak wersja Far Cry 4 na Xbox One wygląda w porównaniu do edycji z PS4, człowiek Ubisoftu ograniczył swoją wypowiedź do prostego: Identycznie, nie widzę żadnej różnicy. Miejmy nadzieję, że gracze również jej nie dostrzegą…

Premiera Far Cry 4 nastąpi 20 listopada. Tytuł wyjdzie na PC oraz konsole: PlayStation 3, PlayStation 4, X360 i Xbox One.

Kwestia płynności oraz rozdzielczości w grach Ubisoftu stała się ostatnio bardzo gorąca. Najpierw deweloper poinformował, że Assassin’s Creed: Unity odpalimy na PS4 oraz Xbox One w rozdzielczości 900p oraz 30 fps. Dzięki temu mieliśmy uniknąć różnych debat na temat wydajności wspomnianych platform. Następnie słyszeliśmy tłumaczenie, że twórcy nie obniżyli specyfikacji Assassin’s Creed: Unity na jednym sprzęcie kosztem drugiego.

Na koniec projektant poziomów w Unity – Nicolas Guerin – stwierdził, że tak w zasadzie to 30 fps jest lepsze od 60 klatek na sekundę. Co sądzicie o całym zamieszaniu wokół fps-ów?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Miś

    Witam, sądzę że zarówno PS4 jak i XBOX ONE są za słabe do obsługi 1080p i 60 fps w przypadku bardzo
    rozbudowanych światów i dużej liczby postaci na ekranie. Różnice między Xboxem a Ps4 są nie wielkie.
    I w przyszłości jeśli na PS4 będzie coś wyglądać lepiej lub działać płynniej to będą to kosmetyczne i małe
    różnice. Liczą się gry i Ci którzy będą wybierać konsolę będą sie kierować dostępnymi na nich grami.

6 Shares
Share6
+1
Tweet