Fallout 76 z milionami graczy. Tytuł pobił kolejny rekord

Fallout 76
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Myśleliście, że to Cyberpunk 2077 zanotował epicki zwrot akcji? Dajcie spokój — to co zrobiono z Fallout 76 wygląda jak istne kino akcji. Gra, która od początku była jedną z największych porażek w historii gamingu stała się niezwykle świetnym tytułem. Dobrym na tyle, że do świata gry zawitało już kilkanaście milionów graczy. Właśnie padł nowy rekord.

Fallout 76 cieszy się popularnością

Doskonale pamiętam co działo się w branży, gdy na rynku ukazał się Fallout 76. Oczekiwane MMO w ramach tej kultowej marki miało być jedyne w swoim rodzaju i poniekąd było. Mało kto spodziewał się, że gra okaże się tak ogromną porażką. Problemy z działaniem niemal wszystkich aspektów, błędy i bugi notorycznie trapiące graczy to tylko niektóre z rzeczy, które zniechęciły nas do tej produkcji. Deweloperzy się jednak nie poddali.

Gra zdobyła lojalną i rosnącą bazę fanów, mimo początkowych trudności. Tytuł był regularnie rozwijany i już dziś można powiedzieć, że to kawał porządnej produkcji. Potwierdzają to statystyki, którymi pochwalili się wydawcy. Jeszcze w połowie tego roku w multiplayerowego Fallouta zagrało łącznie 15 milionów graczy. Teraz przekroczono kolejny próg — tytuł ugościł ponad 17 milionów osób na wszystkich platformach.

Bethesda ogłosiła plany dotyczące Fallouta 76 na 2024 rok, obejmujące rozbudowę mapy, nowe frakcje i linie zadań. Nowa zawartość zapewne sprawi, że produkcja trafi do jeszcze nowszych graczy, którzy do tej pory nie spróbowali swoich sił na pustkowiach.

Przypominamy, że Fallout 76 dostępny jest na Xbox One, PS4 i PC, a także na PS5 i Xbox Series X/S dzięki wstecznej kompatybilności.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie