Fallout 5 też ma być exclusivem dla Xbox. “Wszystkie przyszłe tytuły na wyłączność”

Fallout 5 i wszystkie inne gry Bethesdy tylko na Xbox
Newsy PC Xbox Series

Nawet nie tylko Fallout 5, ale i wszystkie gry od ZeniMax mają być od momentu przejęcia tytułami ekskluzywnymi dla Xboksa. To rzekomo postanowienie Phila Spencera.

Ostatniego dnia przesłuchań w sprawie przejęcia Activision Blizzard, Microsoft ponownie mógł przypadkowo powiedzieć za dużo. Jak donosi IGN, w trakcie zeznać Tima Stuarta, dyrektora finansowego Xbox, padły bardzo ciekawe słowa. Przypomniał on o rozmowę z Mattem Booty z Xbox w listopadzie 2021 roku. Komentowali wtedy niedawne spotkanie finansowe, w którego trakcie miały paść bardzo ważne słowa z ust Phila Spencera, szefa Xbox.

Fallout 5 i wszystkie inne gry Bethesdy na Xbox. Tylko na Xbox

Spencer miał w tamtym okresie postanowić, że wszystkie kolejne gry wydawane przez ZeniMax (właściciela m.in. Bethesdy) po przejęciu przez Microsoft będą tytułami wyłącznie ekskluzywnymi na platformę Xbox. Oczywiście chodzi tu o ekskluzywność konsolową. Jak wiadomo – gry od giganta z Redmond wychodzą również na PC i to się raczej nigdy nie zmieni.

Wszystkie przyszłe gry? Nie tylko nowe IP, ale WSZYSTKIE gry w przyszłości? Wow.

– pytał na spotkaniu Tim Stuart

Booty zaznaczył, że Spencer na spotkaniu przyznał, że owszem – nowa zasada tyczyć się ma każdej nowej gry od ZeniMax. “Phil [Spencer] powiedział im, że wszystkie przyszłe tytuły będą dostępne wyłącznie na konsolę Xbox” – podsumował Booty.

W teorii oznacza to, że Xbox ściemnia, gdy mówi, że nie wie, czy TES VI wyjdzie na PS5. Ba, nawet ostatnio prawniczka Microsoftu przypadkowo mogła powiedzieć w tej sprawie za dużo (zdradzając przy okazji datę premiery). Najpewniej Microsoft zasłania się niewiedzą, ale nie chcą zaszkodzić sobie, gdy Sony czepia się o potencjalną ekskluzywność Call of Duty i innych gier Activision. Z drugiej jednak strony Fallout 5 to tylko jeden z potencjalnych hitów, który może trafić teraz tylko na Xbox. Bethesda to też tak wielkie marki jak Wolfenstein, wspomniane The Elder Scrolls, DOOM czy nawet The Evil Within.

Na razie nie ma się co przejmować. Fallout 5 ukaże się zapewne za bardzo wiele lat. Na razie Bethesda skupia się na wydaniu Starfield, a dopiero potem zespół skupi się na TES VI. Nowy Fallout to pieśń jeszcze bardziej odległej przyszłości.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie