Fabularne DLC do GTA V nie powstanie? “Mamy różne wspomnienia”

Wydawca Grand Theft Auto V, czyli firma Take-Two, opublikowała najnowszy raport finansowy. I co z niego wynika?

Przede wszystkim to, że GTA V rozchodzi się w zatrważającym tempie. Hit od Rockstar wysłano do sklepów w nakładzie około 52 mln egzemplarzy! Wynik obejmuje nie tylko pudełeczka, które trafiły na sklepowe półki, lecz również sprzedane egzemplarze gry w wersji cyfrowej.


Oznacza to, że w ciągu niecałych czterech miesięcy liczba ta została poprawiona o 7 mln kopii. W lutym wydawca podawał bowiem wynik na poziomie 45 mln.

Podczas konferencji prasowej wydawca wspomniał również o planowanych DLC do GTA Online. O tym, że takie dodatki są kwestią czasu, wiadomo nie od dzisiaj. Studio Rockstar mówiło o tym na początku miesiąca.

Co ciekawe, inwestorzy pytali również o plotki związane z fabularnym DLC, które ponoć jest szykowane dla GTA V. Jak pisaliśmy w marcu, taki dodatek rozpęta prawdopodobnie wielką wojnę wśród gangów.

Czy fabularne DLC naprawdę powstanie? Jak czytamy na łamach serwisu DualShockers, szefostwo Take-Two wylało na wszystkich kubeł zimnej wody odpowiadając, że firma nigdy o czymś takim nie mówiła. Kiedy jeden z uczestników spotkania powiedział wprost, że przypomina sobie, że jednak była o tym mowa, wydawca zamknął temat krótkim: Widocznie mamy różne wspomnienia.

To oczywiście nie oznacza, że fabularne DLC do GTA V nigdy nie ujrzy światła dziennego. Take-Two dało jednak jasno do zrozumienia, że żadnych informacji nie zamierza upubliczniać przed czasem.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

39 Shares
Share39
+1
Tweet