GTA V – nowe DLC, dodatki z PC na konsolach, za co bany, problem z modami…

Rockstar postanawia odpowiedzieć na najbardziej nurtujące graczy pytania dotyczące Grand Theft Auto V. Zobaczcie, czego się dowiedzieliśmy.

Podczas sesji Asked & Answered padło wiele ciekawych pytań. Część z nich doczekała się odzewu i co tu dużo gadać – zdradzono przy okazji kilka informacji, które z pewnością Was ucieszą. Poniżej prezentujemy same konkrety, wyciągnięte z sesji A&A.


Kiedy dostaniemy nowe DLC do GTA Online, będą dodatkowe napady? Pracujemy nad kolejną aktualizacją, która nadejdzie już wkrótce. Znajdziecie w niej kilka naprawdę odjazdowych zabawek, za które zapłacicie ciężko zarobioną kasą z napadów. Na razie możecie zobaczyć screen (powyżej) prezentujący niektóre z nadchodzących nowości. Prosimy, by osoby proszące o dodatkowe napady zrozumiały, że Grand Theft Auto Online Heists było ogromnym przedsięwzięciem, więc to nie jest tak, że można teraz w prosty sposób dodawać do tego trybu nowe napady. Pracujemy jednak nad innymi fajnymi aktualizacjami do GTA Online, których możecie spodziewać się w ciągu najbliższych miesięcy.

Rockstar Editor pojawi się na PS4? Stacja The Lab trafi na konsole? Rockstar Editor jest zaawansowanym narzędziem, które wymaga dodatkowej mocy obliczeniowej, więc program nie może być kompatybilny z GTA V wydanym na starszych systemach. Pracujemy jednak nad wersją dostosowaną do konsol PlayStation 4 oraz Xbox One i mamy nadzieję, że zostanie ona wydana latem tego roku, albo nawet szybciej, jeśli uporamy się z pracami. Planujemy również przenieść stację radiową The Lab na wszystkie cztery konsole. Dostaniecie ją w nadchodzącej aktualizacji.

Czy będą kolejne aktualizacje GTA Online na X360/PS3? Chcemy wspierać starsze konsole nową zawartością tak długo, jak będzie to możliwe. Staramy się zoptymalizować całą grę, by wycisnąć jak najwięcej ze sprzętu poprzedniej generacji, lecz niektórych nadchodzących dodatków nie odpalimy już na Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Kolejna wielka aktualizacja pojawi się jednak na wszystkich pięciu platformach.

Dlaczego Self Radio jest nieobecne na konsolach? Obecnie jest to technicznie niemożliwe.

Dlaczego nie wspieracie modów w GTA V na PC? Czy dostanę bana za używanie w GTA Online modyfikacji FOV (tutaj o niej pisaliśmy) lub Oculus Rift (tutaj o niej pisaliśmy)? Żeby było jasne, nasza polityka dotycząca modów nie zmieniła się i jest taka sama, jak przy GTA IV. Najnowszy patch do GTA V wprowadził niezamierzony efekt, który uniemożliwił korzystanie z niektórych modyfikacji w kampanii fabularnej. To nie było celowe i nikt nie został zbanowany za używanie modyfikacji w trybie dla pojedynczego gracza. Naszym głównym celem jest ochrona GTA Online przed różnymi modyfikacjami, które mogą dać jednym graczom przewagę nad pozostałymi oraz zakłócić rozgrywkę. Jeśli ktoś używa takich modów w GTA Online, może spodziewać się konsekwencji.

GTA V na PC ze wsparciem dla joysticka oraz kierownicy? Nie obiecujemy, ale obecnie sprawdzamy, czy jest to możliwe do wprowadzenia w przyszłej aktualizacji.

GTA V i Mac? Nasz tytuł nie został oficjalnie wydany na Mac, lecz technicznie jest możliwe, by zagrać na takich komputerach. Pecetową wersję uruchomicie na Mac, używając systemu Windowsa 7 lub 8 poprzez Boot Camp. Odpowiednie instrukcje oraz pomoc znajdziecie na stronie Rockstar Support.

Co z osobami, które wrzucają na YouTube filmiki z cheatami? Nie popieramy oraz nie akceptujemy graczy, którzy pokazują innym, jak dzięki oszustwom powielać przedmioty, zdobywać punkty RP czy GTA$. Nasza polityka prywatności właśnie została zaktualizowana i każdy, kto zamieści taki materiał, może się spodziewać, że zostanie on oflagowany i ściągnięty z YouTube.

Godmode, niewidzialność i nieskończona amunicja w GTA Online. Coś z tym zrobicie? Oczywiście. Wszystko to psuje rozgrywkę, nawet jeśli jest używane przez niewielką liczbę graczy. Zamierzamy agresywnie walczyć z nieuczciwymi osobami, a wszystkie bugi zlikwidować w najbliższych aktualizacjach.

I to by było na tyle. Mamy nadzieję, że kilka kwestii, które również Wam nie dawały spokoju, zostało tutaj rozstrzygniętych.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

167 Shares
Share167
+1
Tweet