Trochę Dino Crisis, trochę Anthem – nowy materiał z Exoprimal zapowiada emocjonujące potyczki

Exoprimal na nowym materiale. Trochę Dino Crisis, a trochę Anthem
Newsy PC PS5

Exoprimal doczekało się kolejnej prezentacji na Capcom Showcase 2023. Nowy tytuł z dinozaurami co prawda nie jest Dino Crisis, ale może wypełnić tę lukę.

Gdy jakiś czas temu byliśmy świadkami wysypu materiałów z Exoprimal, nieco nową propozycją Capcomu się zainteresowałem. To samo w sobie coś powinno mówić, bo wszelkie “co-opowe gry z mechami i falami wrogów” raczej nie robią na mnie żadnego wrażenia. Exoprimal również szału nie robi, ale wygląda na tyle ciekawie, że być może zaoferuje te paręnaście godzin godnej rozrywki.

W tytule nie bez powodu nawiązałem do Anthem i Dino Crisis (Capcom, halo?!). Exoprimal przypomina skrzyżowanie tych dwóch pozycji, wraz z naleciałościami Warframe i innych tym podobnych propozycji, a nawet Dead Rising. Fani strzelania do wszystkiego, co się rusza i rozgrywki w co-opie raczej nie mają się czym przejmować, ale reszta graczy nie do końca wie, czy nowa propozycja Capcomu jest dla nich. W komentarzach pod najnowszym pokazem rozgrywki jest sporo głosów zaniepokojonych graczy. Wiele osób obawia się, że Exoprimal po prostu szybko umrze, bo nie przekona wystarczającej liczby graczy.

Nie obawiałbym się jednak aż tak o brak zainteresowania, gdyż tytuł pojawi się na premierę w Xbox Game Pass. Jeżeli Capcom dowiezie, z pewnością znajdzie się spore grono fanów. Niektórzy mogli już testować rozgrywkę, a niebawem taka opcja otworzy się przed kolejnymi graczami. W dniach 16-18 czerwca odbędzie się druga tura otwartych testów beta.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie