Kolejny potencjalny hicior trafi do Xbox Game Pass. Nowa gra Capcom na premierę

Xbox Game Pass otrzyma na premierę nową grę Capcomu
Newsy PC Xbox Series XOne

Capcom potwierdził, że Exoprimal ukaże się w abonamencie Xbox Game Pass i to już na premierę. Świetna wiadomość i to nie tylko dla stęsknionych za marką Dino Crisis.

Nie sposób pisać o Exoprimal bez poruszania wątku Dino Crisis, choć gry te są drastycznie różne. Niemniej jest szansa, że Capcom znów wyda świetną pozycję dla fanów strzelania do dinozaurów.

Exoprimal w Xbox Game Pass

Pierwsza zapowiedź Exoprimal była dość sporym wydarzeniem, bo gracze niejako poczuli się oszukani. Capcom pokazał przecież grę z dinozaurami i wbrew pozorom nie jest to kolejne lub odświeżone Dino Crisis, a zupełnie nowa marka. Marka nie byle jaka, bo mamy tu skojarzenia z pozycjami pokroju Anthem czy Monster Hunter. Sporo rzeczy wrzuconych do jednego wora, które mogą okazać się hitem.

Przyznam, że byłem nastawiony do gry ekstremalnie sceptycznie, ale po kolejnych pokazach zacząłem dostrzegać tu sporo fajnych pomysłów. Być może Exoprimal będzie kolejnym “złotym” pomysłem Capcomu. Przekonają się o tym posiadacze PS4, PS5, PC, Xbox Series X i S oraz One już 14 lipca 2023 roku. Data dość dziwna, bo niemal w środku wakacji, gdy zazwyczaj panuje sezon ogórkowy i nie ma co spodziewać się potężnych hitów. Jeżeli jednak nie będziecie akurat na wyjeździe, a macie Xbox Game Pass – mam dla Was dobrą wiadomość.

Exoprimal ma być tytułem dostępnym w ofercie XGP już na premierę. Capcom przedstawił te informacje wraz z powyższą datą premiery i nowym materiałem z gry. Co więcej, zdradzono, że już za kilka dni możemy pobawić się w otwartej becie. Ta odbędzie się w dniach 17-19 marca 2023 roku i dostępna ma być na każdej platformie, na której ukaże się produkcja. Sezon otwarych bet uważam za rozpoczęty – już niebawem przetestujemy też Diablo IV.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie