Apple i Google mają się bać? Epic Games Store otworzy sklep z grami na telefony

Epic Games Store w wersji na iOS oraz Android.
Mobile Newsy

Początki Epic Games Store na PC nie były usłane różami, lecz teraz to jedna z głównych i liczących się platform cyfrowej dystrybucji gier. Jeszcze w tym roku platforma otworzy nowy sklep mobilny. Oznacza to m.in. powrót Fortnite na system iOS.

Epic Games Store jako aplikacja na iOS i Android w 2024 roku

Epic Games Store zmierza na systemy iOS oraz Android. Taką informację przekazała firma podczas GDC (Game Developers Conference). Oznacza to, że sklep będzie oferował nie tylko gry na komputery, lecz również na telefony. Kiedy premiera aplikacji EGS w wersji mobilnej? Tego jeszcze nie ujawniono, ograniczając się do informacji, że nastąpi to jeszcze w 2024 roku.

Firma przedstawiła pierwszą wizualizację mobilnej wersji swojego sklepu, choć zaznaczono, że nie jest ona ostateczna. Na grafice potwierdzono przy okazji pierwsze gry oferowane w sklepie. Posiadaczy iPhone’ów z pewnością ucieszy powrót Fortnite na system iOS. Przypomnijmy, że gra była niegdyś dostępna w Apple Store, lecz została z niego wycofana. Było to następstwem konfliktu pomiędzy dwiema korporacjami.

Epic Games Store w wersji na telefony. Tak może wyglądać aplikacja.
Epic Games Store w wersji na telefony. Tak może wyglądać aplikacja.

Oczywiście żeby napełnić mobilny sklep Epic Games Store na telefonach, firma będzie musiała “zdobyć” deweloperów, którzy zdecydują się umieścić w nim swoje tytuły. Jednak jak widać po komputerowej wersji sklepu, Epicy mają swoje sposoby. Oferują bowiem twórcą większe procenty z zysków niż konkurencja. I podobnie będzie w mobilnej odsłonie EGS, gdzie zapowiedziano “uczciwe traktowanie twórców gier“. Dostaną oni większy udział w zyskach, a konkretniej 88 proc. zamiast standardowych 70 proc.

A jak zmobilizować graczy, by zmienili swoje preferencje na mobilny EGS? Cóż, na komputerach firma stosuje rozdawanie gier za darmo, więc może i tutaj wystartuje podobny program? Jedno jest pewne – zbliża się koniec hegemonii na rynku, zwłaszcza jeśli chodzi o działanie Apple Store na terenie Unii Europejskiej. Prawdopodobnie tylko w tym regionie apka będzie dostępna, co wymusiła na “Jabłuszku” Komisja Europejska. Lecz czy Apple i Google mają się bać przyszłości? Cóż, wszystko pokaże przyszłość i nasze decyzje jako konsumentów.

Źródło: https://twitter.com/EpicGames/status/1770500825166545305

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie