Elex na filmiku prezentującym świat gry i kilka gorących szczegółów

Fani kultowego Gothic będą zadowoleni z nowego tytułu od Piranha Bytes?

Z rana mieliśmy dla Was porcję screenów z Elex, a teraz dorzucamy do tego wideo, które powstało na silniku gry. To, co na nim zobaczycie, to bardzo wczesna wersja produkcji, zatem do premiery dużo może się jeszcze zmienić.


Ogólne założenia fabuły Elex już opisaliśmy przy okazji publikacji screenów, zatem dodamy tutaj jedynie kilka rzeczy, o których jeszcze u nas nie było.

Studio Piranha Bytes zdradziło, że uruchamiając Elex sami stworzymy własnego bohatera, którego zdolności będziemy rozwijać ucząc się wszystkiego od napotkanych w świecie gry mentorów. Mapa Elex zostanie natomiast podzielona na pięć obszarów, do których otrzymamy dostęp od pierwszych chwil spędzonych w grze.

Deweloperzy chwalą się, że w Elex znajdziemy naprawdę zatrzęsienie oręża. Tytuł zaoferuje ponoć jeden z największych wyborów broni w całej historii gier RPG. Oprócz tradycyjnych mieczy oraz łuków, użyjemy pukawek plazmowych czy miotacza płomieni. Milutko.

Główny bohater Elex ma być natomiast członkiem oddziału, który składa się z osób od dzieciństwa szpikowanych tytułowym pierwiastkiem. Jak już wiemy, pozwala on zdobyć nadnaturalne zdolności oraz kontrolować wielkie maszyny, lecz ceną za takie profity jest pozbycie się człowieczeństwa. Grę zaczniemy w chwili, kiedy nasz heros rozbija się w niedostępnym paśmie gór i bez swojego zapasu Elex musi stawić czoła rzeczywistości.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

19 Shares
Share19
+1
Tweet