Elden Ring - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Elden Ring ma ciekawą funkcję. Zobaczcie GPS w świecie fantasy

Nowy materiał z rozgrywki Elden Ring pokazał nam wiele ciekawych funkcji gry. Jedna z nich powinna szczególnie mocno ucieszyć fanów eksploracji otwartych światów.

W trakcie pokazu gry zaprezentowano między innymi mapę świata. Co ciekawe, nie ma na niej żadnych znaczników – gracz musi ustawić je sobie sam. Do naszej dyspozycji zostanie oddanych wiele „pinezek”, które możemy przypisywać do dowolnego miejsca w świecie gry. Dodatkowo niektóre wybrane lokacje będą lepiej widoczne po ustawieniu na nich znacznika, dzięki rozbłyskom światła, które ujrzymy na niebie. To taki GPS w świecie fantasy, choć nie wiemy do końca, czy będzie miał większe ograniczenia.

Elden Ring - mapa z markerami

Bliźniaczo wręcz podobną funkcję mogliśmy ujrzeć w chociażby w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Według mnie jest to również jedna z najciekawszych i najlepszych opcji dotyczących eksploracji, na które wpadli twórcy gier wideo. Nasza mapa nie będzie dzięki temu zapełniona dziesiątkami znaków zapytania i innych znaczników. Zwiedzanie świata Elden Ring stanie się dużo ciekawsze i bardziej klimatyczne.

Gra ukaże się 25 lutego 2022 roku. Uruchomimy ją na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 63 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible49%