Elden Ring ma ciekawą funkcję. Zobaczcie GPS w świecie fantasy

Elden Ring - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Nowy materiał z rozgrywki Elden Ring pokazał nam wiele ciekawych funkcji gry. Jedna z nich powinna szczególnie mocno ucieszyć fanów eksploracji otwartych światów.

W trakcie pokazu gry zaprezentowano między innymi mapę świata. Co ciekawe, nie ma na niej żadnych znaczników – gracz musi ustawić je sobie sam. Do naszej dyspozycji zostanie oddanych wiele “pinezek”, które możemy przypisywać do dowolnego miejsca w świecie gry. Dodatkowo niektóre wybrane lokacje będą lepiej widoczne po ustawieniu na nich znacznika, dzięki rozbłyskom światła, które ujrzymy na niebie. To taki GPS w świecie fantasy, choć nie wiemy do końca, czy będzie miał większe ograniczenia.

Elden Ring - mapa z markerami

Bliźniaczo wręcz podobną funkcję mogliśmy ujrzeć w chociażby w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Według mnie jest to również jedna z najciekawszych i najlepszych opcji dotyczących eksploracji, na które wpadli twórcy gier wideo. Nasza mapa nie będzie dzięki temu zapełniona dziesiątkami znaków zapytania i innych znaczników. Zwiedzanie świata Elden Ring stanie się dużo ciekawsze i bardziej klimatyczne.

Gra ukaże się 25 lutego 2022 roku. Uruchomimy ją na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie