Elden Ring na oficjalnej rozgrywce. Wielki świat, skradanie i walka z bossami

Elden Ring na oficjalnej rozgrywce. Wielki świat, skradanie i walka z bossami
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Właśnie zakończyła się oficjalna transmisja Bandai Namco, w której trakcie mogliśmy po raz pierwszy obejrzeć oficjalny gameplay z oczekiwanego Elden Ring. Jest moc!

Fani From Software i wszelkich soulslike’ów tyle czekali, aż w końcu się doczekali! Oto ponad 15-minutowy zapis z rozgrywki oczekiwanego “erpega”.

Elden Ring na oficjalnym gameplay’u

Złośliwi powiedzą, że “wygląda jak Dark Souls w otwartym świecie”. No jasne, ale czy potrzebujemy czegoś więcej?

Zakończyła się transmisja gameplay’u z nowej gry From Software. Na ponad 15 minutach możemy obejrzeć wybrane fragmenty z gry. Jeżeli uwielbiacie Dark Souls i nie możecie doczekać się Elden Ring od pierwszego teasera – raczej nie macie o co się martwić.

Oczywiście, jest tu parę rzeczy “nie tak” – synchronizacja ruchu ust i niektóre animacje pozostawiają sporo do życzenia. Cała grafika również nie powala na kolana. Gra jednak wygląda znacznie lepiej, niż “szarobure” (aczkolwiek ma to swój klimat) Dark Souls. Tym razem mamy naprawdę zróżnicowane lokacje, od pełnego jesiennych, żółtych liści kolorowego lasu, po mroczny zamek spowity atmosferą grozy.

Twórcy wyjaśniają także niektóre elementy rozgrywki. W otwartym świecie spotkamy różnych bossów (ten smok!), a także trudne do pokonania istoty, obok których będziemy mogli się przekradać. Pojawią się różni NPC, z którymi zamienimy parę słów, a także opcjonalne zadania, takie jak napady na powozy. Co ciekawe, system craftingu ułatwi nam niejako grę, gdyż w dowolnym momencie wytworzymy potrzebne nam elementy ekwipunku.

Pokazano również dość wielką mapę i jeden z “lochów” w grze, czyli ogromny zamek. Twórcy podkreślają, że chcą zaoferować graczom sporo swobody, na co potwierdzenie znajdujemy w powyższym materiale wideo. Elden Ring zadebiutuje na PC, XSX i XSS oraz PS4 i PS5 25 lutego 2022 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie