EA Sports FC 24 na szczycie sprzedaży, a i tak jest gorzej niż rok temu

EA Sports FC 24 - sposób na tanie punkty Ultimate Team | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Tegoroczna edycja popularnej gry piłkarskiej pod nazwą EA Sports FC 24 radzi sobie nieźle. Mowa tu zarówno o ocenach graczy, jak i sprzedaży na europejskim rynku. Nie jest to jednak poziom, który oczekiwali twórcy. Dane sprzedażowe ze starego kontynentu wskazują, że ubiegłoroczna odsłona pod tytułem FIFA 23 radziła sobie w podobnym okresie nieco lepiej.

EA Sports FC 24 radzi sobie dobrze, ale nie najlepiej

Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej. Takimi słowami da się skwitować informacje o sprzedaży gry EA Sports FC 24 w Europie. Nowa marka od EA, która de facto kontynuuje tradycję serii FIFA. Raporty sprzedażowe wskazują, że sprzedaż kopii fizycznych tegorocznej wersji spadła o około 10% względem wyników osiągniętych przez grę FIFA 23. Nieco mniejsza strata (bo 3,7%) została zanotowana względem edycji FIFA 22.

Czy to złe prognozy dla nowej marki? Niekoniecznie, bo gra od EA Sports wciąż miała okazję znaleźć się na topowych miejscach sprzedaży w kilku europejskich krajach. Nie ma się co oszukiwać, zmiana nazwy na pewno, choć symbolicznie wpłynęła na zakupowe decyzje konsumentów. Mimo to w dalszym ciągu gra znalazła miliony nabywców i na pustkę na serwerach raczej nie ma co narzekać.

Gorsza sprzedaż fizycznych egzemplarzy gry została dość widocznie zanotowana w Wielkiej Brytanii. Mowa o aż 30-procentowym spadku w porównaniu do edycji z ubiegłego roku. Niektórych graczy może to zaskakiwać, choć EA od początku zdawało sobie sprawę z takiej możliwości. Rebranding bardzo często powoduje, że część potencjalnych nabywców wydaje się zmieszana i nawet rezygnuje z zakupu.

Gra EA Sports FC 24 ukazała się na rynku 29 września 2023 roku. Tytuł jest dostępny na PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie