E3 2019 bez Sony! Zapowiedź i premiera PS5 to teraz priorytety

Po raz pierwszy w historii targów E3 zabraknie na nich Sony. Może to być jasny znak, że producent nastawia się na PS5, lecz nie chce jeszcze pokazać konsoli.

Serwis Variety ujawnia zaskakujące wieści – targi E3 2019 odbędą się bez udziału Sony. Oznacza to, że podczas imprezy nie będzie zwyczajowej konferencji, na której poznawaliśmy nowe gry, oglądaliśmy zapowiedzi i cieszyliśmy oczy świeżymi zwiastunami.

E3 2019 – Sony pasuje

Informacja została potwierdzona przez Sony, które wysłało do wspomnianego portalu notkę, w której tłumaczy, że wraz z ewolucją branży Sony Interactive Entertainment nadal szuka pomysłowych możliwości zaangażowania społeczności.

Fani PlayStation to dla nas cały świat, a my zawsze chcemy wprowadzać innowacje, myśleć inaczej i eksperymentować z nowymi sposobami zachwycania graczy. W rezultacie zdecydowaliśmy się nie uczestniczyć w E3 w 2019 roku. Odkrywamy nowe sposoby zaangażowania naszej społeczności w 2019 roku i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami naszymi planami – czytamy w oświadczeniu.

Jesteśmy niezmiernie ciekawi, o jakich nowych pomysłach myśli Sony. Być może w przyszłym roku Japończycy będą chcieli zaskoczyć nas czymś niesamowitym. Jakby nie było, Sony pierwszy raz w 24-letniej historii E3 nie będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Przypominamy, że to nie jedyne wydarzenie, z którego Sony wycofuje się w ostatnim czasie.

PlayStation Experience 2018 – Sony pasuje

We wrześniu tego roku Sony poinformowało, że nie zamierza w tym roku organizować PlayStation Experience, co potwierdził Shawn Layden, czyli szef Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, podczas specjalnego podcastu PlayStation Blogcast.

Layden zauważył, że wiele dużych ekskluzywnych gier na PS4, takich jak Spider-Man, ukazało się w tym roku, a jeśli chodzi o przyszły rok, wspomniał on tylko o Days Gone oraz Dreams – tytułach, które powstają od dłuższego czasu i powoli zbliżają się do swojej premiery.

Shawn Layden podkreśla, że Sony ma coraz mniej gier na PS4, które może pokazać, zatem nie opłaca się organizować dla nich wielkiego wydarzenia, jakim jest PlayStation Experience. Japończycy nie chcą po prostu budować wielkich oczekiwań odnośnie imprezy, których nie będą mogli spełnić.

Zapowiedź i premiera PS5 to teraz priorytety

Widać, że Sony zaczyna odpuszczać gry na PS4 i powoli szykuje się do nadejścia PlayStation 5. Od wielu miesięcy branża spekuluje o premierze PS5 i oczekiwania są takie, że konsola pojawi się na rynku pod koniec 2019 roku lub w roku 2020.

Przyszły rok może przynieść zapowiedź PS5, lecz spodziewaliśmy się, że najlepszym do tego miejscem byłyby właśnie targi E3 2019. Może zatem nową generację poznamy w inny sposób? W końcu Sony wspomina, że chce być innowacyjne i w pomysłowy sposób angażować swoją społeczność. Czekamy!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.