E3 2018 – Sony pokazuje pierwszy gameplay z The Last of Us 2!

Konferencja Sony na targach E3 2018 była okazją do zaprezentowania nowego zwiastuna The Last of Us 2. Nie jest to jednak trailer wypełniony tylko cutscenkami, których również nie brakuje. Najbardziej jednak cieszy fakt, że w końcu mamy fragmenty gameplay’u! Widać, że Ellie dorosła.

The Last of Us 2 jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów na PlayStation 4 i nie było wielką niespodzianką, że zobaczyliśmy go na konferencji Sony E3 2018. Zapraszamy do oglądania nowego materiału i czekamy na Wasze opinie – czy Naughty Dog ponownie zawojuje rynek z taką produkcją?

E3 2018 – gameplay z The Last of Us 2

Poniższy filmik rozpoczyna się scenką przerywnikową z imprezy, podczas której widzimy wyrośniętą Ellie i… jej preferencje odnośnie płci. Dziewczyna ma już 19 lat i znalazła pozory spokoju w osadzie, gdzie ma kilku znajomych. Romantyczny klimat zostaje brutalnie przerwany sceną mordu i takie ma być w zasadzie The Last of Us 2 – brutalne, wywołujące sporo emocji. Zwróćcie przy okazji uwagę na mimikę twarzy bohaterów – Naughty Dog naprawdę się postarało.

Kolejne sekundy filmu to część skradankowa, podczas której Ellie przenika do wrogiego obozu. Skryte zabójstwa z użyciem noża, strzelanie z kuszy. Dziewczyna wkrótce zdradza swoją pozycję i rozpoczyna się otwarta walka.

Całkowicie przebudowaliśmy nasz silnik, opracowaliśmy nową mechanikę walki, stworzyliśmy nowy system skradania i zmieniliśmy system animacji, aby w pełni wyrazić desperację, zaradność i wyjątkową zwinność Ellie – zaznaczają deweloperzy.

Lokacje w grze staną się dużo większe niż w pierwszej części The Last of Us, rozbudowane również w pionie. Ludzcy wrogowie będą natomiast jeszcze bardziej niebezpieczni i w obławie na naszą bohaterkę wykorzystają wyrafinowaną komunikację oraz przeszkody terenowe.

Data premiery The Last of Us 2

Czego zabrakło na pokazie Sony z okazji E3 2018? Wielu graczy oczekiwało, że konferencja przyniesie ze sobą również datę premiery The Last of Us 2. Niestety, ta nie została podana i nadal nie wiemy, kiedy tytuł pojawi się na PlayStation 4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: