E-sportowa liga Call of Duty szykuje się na kolejny sezon. Znamy szczegóły

E-sportowa liga Call of Duty szykuje się na kolejny sezon. Znamy szczegóły
E-sport Newsy PS4

Uczestnicy powalczą o pulę nagród w wysokości 100 000 dolarów.

Nowy sezon Call of Duty World League skupiający się na Call of Duty: Infinite Warfare wystartuje wraz z pierwszym, transmitowanym na żywo na cały świat z Mandaley Bay w Las Vegas turniejem w dniach 16-18. grudnia. Zespoły z całych Stanów Zjednoczonych rywalizować będą o pierwszy zwycięski tytuł nowego sezonu CWL i część puli nagród w wysokości 100 000 dolarów.

W inauguracyjnym sezonie Światowa Liga Call of Duty zgromadziła ponad 1000 rywalizujących zespołów z całego świata, z których tylko 32. najlepsze drużyny zakwalifikowały się do finału mistrzostw świata, które odbyły się podczas festiwalu Call of Duty XP. W emocjonującym starciu amerykański zespół EnVyUs wywalczył mistrzowski tytuł pokonując rywali z europejskiej drużyny Splyce. Przez rok fani zdążyli obejrzeć łącznie ponad 1,1 miliarda minut transmisji a poszczególne wydarzenia zebrały w sumie ponad 100 milionów wyświetleń. Listopadowa premiera Call of Duty: Infinite Warfare przygotuje pole rywalizacji przed kolejnym rokiem emocjonujących rozgrywek o tytuł globalnego mistrza CWL.

Gratulacje należą się nie tylko zwycięskiej drużynie EnVyUs, ale i wszystkim innym zespołom utalentowanych graczy. Jednak z nadejściem grudnia ruszy nowy sezon i chyba trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na jego inaugurację niż Las Vegas – powiedział Rob Kostich, General Manager i Executive Vice President do spraw Call of Duty w Activision.

Turniej American Open będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem Live Event Viewer w samej grze (Infinite Warfare w wersji PS4), na platformie MLG.TV, Twitch.tv oraz na YouTubie.

Zainteresowani koniecznie powinni odwiedzić e-sportową stronę CoD i obserwować oficjalne profile @CODWorldLeague na Twitterze, Instagramie i Twitchu, by nie przegapić najświeższych wiadomości. Więcej informacji na temat nadchodzącego sezonu CWL oraz e-sportowych wydarzeń Infinite Warfare zostanie zaprezentowanych na żywo, podczas transmisji w środę, 26. października na MLG.TV i www.twitch.tv/CallofDuty, o godzinie 23:00.

Call of Duty World League może pochwalić się partnerstwem z organizacją Major League Gaming. Dzięki sprawdzonym rozwiązaniom i technologii transmisji MLG, fani CWL mogą oglądać e-sportowe rozgrywki Infinite Warfare w dostępnym z poziomu gry w wersji PS4 modułowi Live Event Viewer, oraz na platformie MLG.TV.

Drużyny mogą dołączać online do rozgrywek za pomocą serwisu GameBattles już od piątku, 4. listopada. GameBattles to największa platforma e-sportowych turniejów online, z ponad 10 milionami zarejestrowanych użytkowników. Więcej informacji, oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na www.gamebattles.com.

Źródło: Activision

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie