Dzisiaj Ubisoft spełnia część obietnic dotyczących Rainbow Six Siege

Zadowoleni z nowych poprawek?

Operacja Health to ogłoszony przez dewelopera program naprawczy Rainbow Six Siege, który niestety wypchał z programu gry oczekiwany polski sezon. W zamian mamy otrzymać sporo usprawnień podnoszących komfort rozgrywki i właśnie dzisiaj na serwerach strzelaniny zawita nowy patch 2.1.1.

Aktualizacja zostanie zaimplementowana podczas przerwy technicznej, która potrwa około godziny i rozpocznie się – w zależności od platformy – o 15:00 (PS4), 16:00 (Xbox One) oraz 17:00 (PC).

Zgodnie z tym, co wcześniej ogłosiliśmy, podczas Operacji Health planowaliśmy opublikowanie dwóch większych uaktualnień, 2.1 oraz 2.2. Podczas prac nad ulepszaniem gry zdaliśmy sobie sprawę, że publikacja mniejszego uaktualnienia pomiędzy tymi dwoma pozwoli nam na przesunięcie dodatkowych zasobów do prac, które chcemy ukończyć przed zamknięciem Operacji Health. Dlatego też 11 lipca publikujemy uaktualnienie gry 2.1.1 na wszystkich platformach. Podczas tego uaktualnienia skupiamy się na publikacji kilku poprawek dotyczących rozgrywki, jak również pakietów Alfa. Prosimy pamiętać, że pakiety Alfa nie będą dostępne natychmiast po publikacji uaktualnienia 2.1.1 – czytamy na oficjalnej stronie Rainbow Six Siege.

Co wprowadzi update 2.1.1? Oto lista, którą publikuje Ubisoft.

Patch 2.1.1 do Rainbow Six Siege – zmiany:

PAKIETY ALFA

Pakiety Alfa zaprojektowano w taki sposób, aby dawać wam darmowe element ozdobne za samo granie! Pakiety Alfa będą publikowane stopniowo i wprowadzą losowy system nagród, w którym znajdzie się wiele uprzednio opublikowanych przedmiotów ozdobnych (chociażby malowania Czarny Lód), jak również wyjątkowe przedmioty poziomu legendarnego, które pojawią się wyłącznie w pakietach Alfa.

Pakiety Alfa będą włączane stopniowo na poszczególnych platformach, chcemy zagwarantować wam możliwie najstabilniejszą premierę. Rozumiemy, że dla niektórych graczy może być to frustrujące, ale najważniejsze dla nas jest to, aby nie pogorszyć sposobu działania gry.

W chwili uruchomienia pakietów Alfa na twojej platformie otrzymasz w prezencie jeden darmowy pakiet.

HIBANA

Zgodnie ze szczegółami opublikowanymi podczas ogłoszenia Operacji Health, poświęciliśmy część czasu na przemodelowanie sposobu działania unikatowego gadżetu Hibany, wyrzutni X-KAIROS, w celu wyeliminowania najpoważniejszych błędów z nią związanych.

Pociski X-KAIROS czasami nie wybuchają.

Opublikujemy poprawkę związaną z problemem, w wyniku którego drugi zestaw ładunków X-KAIROS Hibany nie wybucha, jeśli zostanie szybko aktywowany po pierwszym zestawie.

Gdy ten błąd występował, pociski X-KAIROS zapalały się jak zwykle, tak jakby miały zaraz wybuchnąć, ale po kilku sekundach animacja kończyła się, a pociski wciąż pozostawały przyklejone do swoich powierzchni.

Musicie pamiętać, że mogą występować również inne sytuacje, w których ładunki X-KAIROS nie wybuchają.

Pociski X-KAIROS są nieprawidłowo wyświetlane, jeśli zostaną wystrzelone pomiędzy dwie wzmocnione ściany.

Jeśli wycelujesz wyrzutnię X-KAIROS pomiędzy dwie wzmocnione ściany, zobaczysz zmianę kształtu. Jeśli w tej chwili strzelisz, pociski pojawią się zdecydowanie zbyt blisko siebie, co prowadzi do problemów ze zniszczeniem wzmocnionej ściany. Ten błąd uchwycony został na poniższym zrzucie ekranowym.

Patch 2.1.1 do Rainbow Six Siege
Patch 2.1.1 do Rainbow Six Siege

Poprawiliśmy sposób rozprzestrzeniania się pocisków przy połączonych wzmocnionych ścianach, dzięki czemu teraz mają prawidłowy rozrzut!

Możliwość detonacji pocisków X-KAIROS w locie.

Istnieje sposób odpalenia początkowego zestawu ładunków i jednoczesnego wystrzelenia kolejnego. W takim wypadku drugi zestaw ładunków wybucha w powietrzu, równocześnie z pierwszym. Wprowadziliśmy opóźnienie, dzięki czemu gracze nie będą mogli wykorzystywać tego błędu, a zestawy ładunków będzie trzeba teraz detonować osobno.

Nie wpłynie to na graczy, którzy wystrzeliwują dwa zestawy ładunków i chcą zdetonować oba zestawy równocześnie.

Efekty wizualne pozostające po wybuchu

W niektórych wypadkach pociski X-KAIROS zostają na ścianie po odpaleniu. Ten błąd zostanie poprawiony w uaktualnieniu 2.1.1, wszystkie ładunki zostaną poprawnie zniszczone po detonacji.

Prosimy pamiętać, że proces ponownego kodowania gadżetu Hibany wciąż trwa, a opisane poprawki, które wprowadzamy do gry, nie oznaczają jeszcze końca prac nad rozwiązaniem tego problemu.

UAKTUALNIENIE – ZABIJANIE W PUNKCIE ODRODZENIA NA MAPIE KANAL

W uaktualnieniu 2.1 wprowadziliśmy kilka poprawek miejsc odrodzenia, dzięki którym obrońcy mieli czyste pole widzenia i mogli zabijać drużynę atakujących na samym początku rundy. Jedną z map, na której wprowadziliśmy takie zmiany, jest Kanał. Wzięliśmy jednak pod uwagę komentarze członków społeczności i postanowiliśmy wprowadzić zmianę sposobu generowania punktu odrodzenia.

W wyniku tej zmiany ponownie otworzyliśmy okno na Kanał, dzięki czemu obrońcy w centrum kontroli będą mieli więcej możliwości działania.

Na poniższym zrzucie ekranu pokazujemy wizualizację wprowadzanej zmiany.

Patch 2.1.1 do Rainbow Six Siege
Patch 2.1.1 do Rainbow Six Siege
Patch 2.1.1 do Rainbow Six Siege
Patch 2.1.1 do Rainbow Six Siege

BAR – WYBRZEŻE

Niektóre ściany w Blue Bar na mapie Wybrzeże nie reagują prawidłowo na zniszczenia. Z tego powodu przebudowaliśmy ściany, których dotyczył ten błąd.

Źródło: rainbow6.ubisoft.com, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.