Dziedzictwo Hogwartu na Switchu wygląda… świetnie. Oto pierwszy gameplay

Dziedzictwo Hogwartu
Newsy Switch

Pewien gracz zdołał kupić grę Dziedzictwo Hogwartu na Nintendo Switch tydzień przed premierą. Nie omieszkał podzielić się ze światem gameplayem z rozgrywki, który zaskakuje. Na szczęście pozytywnie, bo twórcy jakimś cudem podołali trudnemu zadaniu i gra faktycznie działa. Tak potężny tytuł na tak małej konsoli? To możliwe.

Dziedzictwo Hogwartu faktycznie działa

Od momentu zapowiedzi gry na Nintendo Switch wszyscy zastanawiali się, jak to w ogóle będzie działać. Dziedzictwo Hogwartu to świetny tytuł z otwartym światem, który wymaga od konsol i pecetów całkiem sporo. Czy da się tak dużą grę przenieść na malutką i niezbyt mocarną konsolę od Nintendo? Chyba wreszcie poznaliśmy odpowiedź na to pytanie.

Jeden z graczy zdobył swoją kopię gry na konsolę mobilną na tydzień przed oficjalną premierą. Z tej okazji postanowił przedstawić gameplay, który dość szybko rozwiewa wszelkie obawy. Twórcom udało się świetnie zoptymalizować tytuł, dzięki czemu jego wersja na Nintendo Switch działa płynnie i wygląda wcale nienajgorzej. Daleko co prawda do 60 klatek w Full HD, jednak na Boga, mowa o Switchu z 2017 roku! Oto gameplay:

Nie jest to oryginalny wpis (ten został usunięty), ale widać, jak gra działa i wygląda na konsoli od Japończyków. To ogromne osiągnięcie, bo Switch średnio radzi sobie z otwartymi światami. Ba, większość gier multiplatformowych wymaga od deweloperów popisów optymalizacyjnego kunsztu, jeżeli chcąc swoją grę wydać na tę specyficzną konsolę.

W tym wypadku się jednak udało. Premiera Hogwarts Legacy na Nintendo Switch już 14 listopada! Grę możecie nabyć za 249 zł.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie