Dziecko na sterydach? Film Sonic the Hedgehog z bohaterem, któremu mówimy NIE

W sieci pojawiły się nieoficjalne, lecz pochodzące z pewnego źródła, grafiki przedstawiające dawną chlubę firmy SEGA. Filmowy Sonic nie ma jednak nic wspólnego z dzielnym jeżykiem, którym śmigaliśmy na konsoli Mega Drive.

Pierwszy plakat filmu Sonic the Hedgehog zobaczyliśmy już w zeszłym roku i choć sylwetka niebieskiego jeża została ukryta wówczas w mroku, strasznie rozczarowała fanów najszybszego jeża na świecie. Najczęstsze określenia, które wówczas padały pod adresem maskotki, to mutant oraz muskularne dziecko przypominające małpę. Teraz Sonic wychodzi z cienia i możemy potwierdzić, że… wygląda fatalnie.

Film Sonic the Hedgehog – główny bohater w ogniu krytyki

Poniższe grafiki pochodzą ze strony firmy Hamagami, która zajmujące się marketingiem filmów. Możliwe, że ktoś nacisnął Publikuj za wcześnie, ponieważ wszystko zniknęło ze strony wspomnianej firmy. Lecz jak wiadomo, w sieci nic nie ginie.

Przyznam, że Sonic to mój ulubiony bohater gier wideo z dzieciństwa i to co widzę na ujawnionych zdjęciach wcale mi się nie podoba. Twórcy filmu zbyt mocno poszli w stronę realizmu i z sympatycznego jeża, który w późniejszych latach przeobraził się w zadziornego zawadiakę, wyszedł… mutant w butach Nike. Może młodzi odbiorcy zaakceptują taki wizerunek i pójdą do kina, lecz zapewne wielu starszych graczy wychowanych na grach z niebieskim jeżem złapią się za głowę.

Film Sonic the Hedgehog będzie połączeniem komputerowej animacji z live-action. Obok wirtualnego Sonica, na ekranie pojawi się m.in. Doktor Robotnik, w którego wcieli się Jim Carrey. W obsadzie znajdziemy też takich aktorów, jak James Marsden, Tika Sumpter czy Natasha Rothwell. Premiera filmu została zaplanowana na 15 listopada przyszłego roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.