Dyski SSD - WD Black

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Chcesz kupić dysk SSD? Lepiej się pospiesz, bo możesz się niemiło zaskoczyć

Phison donosi, że wkrótce dyski SSD mogą nieco podrożeć. Wszystkiemu winna jest kryptowaluta Chia, która cieszy się sporym zainteresowaniem.

Ceny podzespołów komputerowych poszły w górę i wiele z nich jest bardzo ciężko w ogóle zgarnąć. Poza kartami graficznymi, coraz gorzej wygląda sytuacja na rynku płyt głównych. Naturalnie problemy w pewien sposób dotykają też innych podzespołów i wynikają z ogromnego zainteresowania kopaniem kryptowalut.

Do tej pory problemy omijały dyski SSD. Te trzymają przyzwoite ceny i na ten moment kupimy je bez większego problemu. Wkrótce może się to jednak zmienić.

Jak donosi serwis Tom’s Hardware, producent dysków Phison miał potwierdzić, że ceny SSD mogą wkrótce skoczyć w górę. Firma rzekomo przewiduje wzrost cen o przynajmniej 10%, co zdecydowanie nie napawa optymizmem. Co więcej, ewentualne problemy mają potrwać nawet do końca 2023 roku.

Wszystkiemu winna jest kryptowaluta Chia, do której kopania wykorzystuje się właśnie dyski twarde. W miarę wzrostu zainteresowania Chia, zapotrzebowanie na szybkie dyski staje się coraz większe. Jeśli ceny faktycznie pójdą w górę, możemy się tego spodziewać już w nadchodzących miesiącach.

Rzecz jasna problemy dotkną nie tylko PeCetowców. Wielu graczy konsolowych składuje swoje gry na zewnętrznych dyskach. Co więcej, niewykluczone, że PS5 otrzyma jeszcze w tym roku wsparcie dla dodatkowych, wewnętrznych SSD. Jeśli nastąpi to akurat przy okazji podwyżki cen, możemy spodziewać się problemów z dostępnością tańszych dysków twardych, aczkolwiek trudno to przewidzieć. Nie wiadomo, które z nich będą obsługiwane przez konsolę Sony.

Ostatecznie warto poczekać na kolejne potwierdzenia, ale jeśli planowaliście wkrótce zaopatrzyć się w nowy dysk, lepiej zrobić to jak najszybciej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się